Asayiş
  • 30.6.2018 00:07

Kayıp olan küçük Eylül'den çok kötü haber

Ankara'nın Polatlı ilçesi Uzunbeyli Mahallesi'nde 7 gün önce kaybolan Eylül Yağlıkara'nın cesedi bulundu.

eylül
Bursa’da yaşayan İbrahim ve Şerife Yağlıkara çiftçi, yaz tatili için memleketleri Ankara’nın Polatlı ilçesi Uzunbeyli Mahallesi’ne geldi. Burada Yağlıkara çiftinin 3 çocuğundan en küçükleri Eylül, 22 Haziran Cuma günü öğle saatlerinde arkadaşları ile birlikte oyun oynamak için evlerinden çıktı. İHA'nı haberine göre, en son evlerinin yanındaki yolda bisiklet sürerken görülen Eylül’ün eve gelmediğini fark eden ailesi, dışarı çıkarak çocuklarını aramaya başladı.

eylül ile ilgili görsel sonucu
Arama çalışmaları sonuç vermeyince durum jandarmaya bildirildi. İhbar üzerine köye çok sayıda asker ve AFAD ekibi sevk edildi. Ancak 5 gün boyunca havadan ve karadan yapılan aramalara rağmen küçük kızın izine rastlanılamadı. 
Akşam saatlerinde küçük kızın cesedi bulundu..

Yaz tatili için memleketleri Polatlı ilçesi Uzunbeyli Mahallesi'ne gelen Yağlıkara çiftinin 3 çocuğundan en küçüğü Eylül, 22 Haziran Cuma günü öğle saatlerinde arkadaşları ile birlikte oynamak için evden çıktıktan sonra kaybolmuştu.

En son evlerinin yanındaki yolda bisiklet sürerken görülen Eylül dönmeyince ailesi, dışarı çıkarak çocuklarını aramaya başladı. Arama çalışmaları sonuç vermeyince, durum jandarmaya bildirildi. İhbar üzerine köye çok sayıda asker, AFAD ekibi ve özel bir ekip sevk edildi. 7 gün boyunca havadan ve karadan sürdürülen çalışmaların ardından Eylül'ün cansız bedeni bulundu.

KAHREDEN DETAYLAR
Olayla ilgili yürütülen çalışmalar kapsamında Yağlıkara ailesinin komşusu Uğur K. tutuklandı. Jandarma, Uğur K.'nin el konulan otomobilinde bulunan bir saç teli ile yıkandığı tespit edilen arka koltukları ve paspasları kriminal laboratuvarda incelendi. Eylül'ün yakınlarından alınan DNA örnekleriyle Uğur K.'nin aracının koltuğunun yıkanan bölümünde ve bulunan bir eldivendeki kan lekeleri ile saç telinin uyuştuğu saptandı.

Bunun üzerine ekipler, soruşturmayı bu yöne kaydırdı. Cezaevinde bulunan Uğur K.'nin vereceği ifade sonrası, ekiplerin Eylül'ün izini süreceği belirtildi. Ekipler dün gece de Uğur K'nin evinin önünde bulunan diğer aracının üzerinde kriminal incelemede bulundu.

Uğur K.'nin gözaltına alınan annesi H.K. ve sevgilisi olduğu iddia edilen bir kişinin de sorgusunun sürdüğü kaydedildi.

ANKARA VALİSİ AÇIKLAMA YAPTI

Olayla ilgili Ankara Valisi Ercan Topaca da açıklama yaptı. Topaca şöyle konuştu:

"Biz onun (Eylül Yağlıkara) canlı şekilde bulunup, onun haberinin verilmesini çok arzu ederdik. Ama maalesef şu anki yapılan tespitler, bu yavrumuzun katledildiği yönündedir.

Yapılan tespitler yavrumuzun katledildiği yönündedir. Bir elektrik direğinin altında tespit yapıldı, çıkarıldı. Teknik incelemeler henüz yapılmış değil, ön bilgiler bunlar.

Çocuğumuzun üzerindeki elbisesi ve diğer şeyler çocuğumuzun olduğunu doğruluyor.

Şu an tutuklu bulunan kişinin, çocuğumuzun kaybolduğu gün, aynı saatlerde olay yerinde arabasıyla görülmesi yönünde bir vatandaşımızın verdiği ifadeden hareketle oraya yoğunlaştık. Köpeğimiz oraya yoğunlaştı, orası kazıldı.

Çalışmalar devam ediyor. 1 tutuklu var bildiğiniz gibi. Bu tutukluya yardım eden var mı yok mu, ilerleyen günlerde yapılacak incelemelerle netleşecek. Bu kişinin bu olayı yaptığına dair bazı deliller de teknik anlamda işaret ediyor. Adli soruşturmanın selameti açısından bu konunun detayına girmeyeceğiz.

Net bir şekilde, bu olayın bu kişi tarafından işlendiğine dair deliller var.

Ben tekrar yavrumuza Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine başsağlığı diliyorum."

İLGİLİ HABERLER