Gündem
  • 22.11.2019 06:00

Kemal Kılıçdaroğlu : Devleti yönetmek dünyanın en kolay işi

Kılıçdaroğlu: Devlet yönetmek dünyanın en kolay işi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'Devlet yönetiminde liyakat olursa, devletin saygınlığı artar. Devleti yönetmek dünyanın en kolay işidir, dürüst siyasetçi açısından' ifadelerini kullandı.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) 3. Genel Kurulu ve Gelecek Zirvesi'nde açıklamalarda bulundu.

"Devlette liyakat varsa saygınlık olur"

Kılıçdaroğlu, liyakatın eğitimle ve birikimle elde edildiğini belirterek, şu ifadelere yer verdi::

"Sadece okumanız sizi liyakatlı yapmaz, aynı zamanda o eğitimin belli bir zaman dilimi içerisinde birikimle güçlendirilmesi lazım. Liyakat, eğitimin üzerine birikimi getirmek demektir. Devletimizin bugün en çok ihtiyaç duyduğu alanlardan birisi de liyakattır. Liyakatlı kişileri isteriz, birikimli kişileri isteriz. Devlet yönetiminde liyakat olursa, devletin saygınlığı artar.

Devleti yönetmek dünyanın en kolay işidir, dürüst siyasetçi açısından. Çünkü devlette görev alan herkesin görev tanımı var. Devleti yöneten kişi ve bürokrasi, yasaların öngördüğü şekliyle görevini yaparsa, hiçbir sorun çıkmaz, siz sadece bürokrasiye talimat verirsiniz. Hayatın her alanında liyakatı egemen kılmamız lazım. Ahi Evran da aslında ticaret dünyasının kurallarını koyan kişidir, esnaf dünyasına liyakatı getiren kişidir. Bizim ister özel sektörde ister kamuda çalışalım, liyakatı egemen kılmamız lazım."

Yorumlar (1)

  • - EKONOMİST

    Hz Ömer gibi milletin parasını harcarsanız sıkıntı yok işler rayında gider ; lakin harcadığınız paranın hesabını vermiyorsanız yönetemezsiniz FETÖ gibi bir mafya örgüt çıkar sizden para koparma peşine düşer kavga edersiniz diyor.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER