Gündem
  • 10.1.2019 13:56

Kemal Kılıçdaroğlu için 3 ayda bir 730 bin lira toplanacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kaybettiği tazminat davalarını ödemek için CHP'li vekillerden 3 ayda bir 730 bin lira para toplayacak.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iftira ve hakaretleri nedeniyle kaybettiği tazminat davalarındaki paraları ödemekte zorlanınca, CHP'li vekillerin maaşlarının bir kısmını almaya karar verdi.

Üç ayda bir 5'er bin lira verecekler

Geçtiğimiz günlerde toplanan CHP grubunda, Kılıçdaroğlu'nun kaybettiği tazminatları ödemek üzere bir fon oluşturulması kararlaştırıldı. Toplantıda, milletvekillerinin üç ayda bir aldığı maaşlarından 5'er bin liranın, bu fona aktarılması oy birliğiyle kabul edildi.

3 ayda bir 730 bin lira

Toplamda 146 milletvekili olan CHP'de, her bir milletvekili 5 bin lira verirse, 3 ayda bir Kılıçdaroğlu için 730 bin lira toplanmış olacak.

3 ayda bir toplanacak olan 730 bin lira ile, 1 ayda yaklaşık 250 bin lira CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun cebine girmiş olacak.

Yorumlar (1)

  • - MANEVİ TAZMİNAT

    Manevi tazminat İslamiyete göre Külliyen haram dedik Diyanet konuşmalı dedik; tazminatla rızkını kazanan muktedir keşke yunan galip gelseydi diyenleri kutsayan Diyanet Başkanını Külliyeye davet etmiş haram mı değil mi diye görüş sormak için Diyanet millete müminlere cevap versin göz göre göre müminlerde muktediri kutsayıp günaha ortak olmasın.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER