Gündem
  • 15.10.2019 16:00

Kılıçdaroğlu ağzındaki baklayı çıkardı! 'Fetih' kelimesi rahatsız etti

Barış Pınarı Harekatı'na ağzının ucuyla destek verdiğini açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugünkü grup toplantısında ağzındaki baklayı çıkardı. Harekatın meşruiyetine gölge düşürmeye çalışan CHP lideri "Fetih" kelimesinin kullanılmasından rahatsız oldu.

CHP Genel BaşkanıKemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Suriye'nin kuzeyindeki teröristlere yönelik düzenlenen Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüklenen CHP Lideri, harekata ilişkin "fetih" kelimesinin kullanılmaması gerektiğini söyledi.

Açıp TDK'nın sözlüğüne bakmış!

CHP Lideri, "Malum ordumuz Suriye'de, kendi güvenliğiniz için. Yapılanın bir savaş olduğu söyleniyor, evet. Bu söyleniyorsa, bunu AK Parti'nin yetkilileri de söylüyor. Ama başkası savaş deyince, kızıyorlar. Savcılar harekete geçiyorlar. Neden savaş dedin? Ama senin bakanların 'savaş' dedi. Peki Suriye politikası hanedana göre mi değişecek, adamına göre mi olacak? Ve beyefendi kalkıyor, Suriye'nin fethinden söz ediyor. Açtım, TDK'nın sözlüğüne baktım. Bir devleti, savaşarak almak deniyor. Nasıl olur da Suriye'de fetihten söz eder, hangi gerekçeyle?" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    TSK Suriye'ye Anayasada yazılı olan savaş teskeresi ile girdi; AKP PKK sivilleri gazetecileri hastaneleri hedef alıyor savaş suçu işliyor diyecek bunun savaş olduğunu ilan edecek hukuk ona uygulanmayacak ama başkası savaş deyince kıyamet kopacak Allah bu adaletsizliğiniz için cezanızı verecek.!!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER