Gündem
  • 23.8.2019 12:23

Kılıçdaroğlu görevden alınan HDP'lilere telefon açtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanlığı tarafından Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı ile Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ile telefonda görüştü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında, "Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme, silahlı terör örgütüne üye olma, terör örgütü propagandası yapmak, suçu ve suçluyu övmek" suçlarından bir dava ve 8 soruşturma açılan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı ile "terör örgütü propagandası yapmak, silahlı terör örgütüne üye olmak, suçu ve suçluyu övmek" suçlarından bir kovuşturma ve 6 soruşturma yapılan Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ile telefonda görüştü. Edinilen bilgilere göre, Kılıçdaroğlu’nun HDP’li iki isimle görüşmesinin oldukça kısa sürdüğü ve CHP Lideri'nin kendilerine geçmiş olsun dileklerinde bulunduğu öğrenildi. Kılıçdaroğlu, görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile de telefonda görüşmeler yapmıştı.

 Sezai Erhan  yeniakit.com.tr

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    Kılıçdaroğlu sevmişim sizin bayrak sevgisi yalanınızı ,ulan Esat Putinle bir olup Türk askerine ateş ediyor Rusya'ya müzik notası bile veremiyorsunuz böyle omurgasızlık olmaz siz kabilemisiniz diyor.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER