Gündem
  • 23.6.2019 21:18

Kılıçdaroğlu: Halkımızın iradesine güveniyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyeti şimdi  demokrasiyle taçlandırıyoruz ve bunu büyüteceğiz, güçlendireceğiz. Demokrasi  kararlılığımızı bütün dünyaya bildireceğiz ve bildirdik." dedi.

Kılıçdaroğlu, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı  seçimlerinin ardından parti genel merkezi önünde toplanan kalabalığa hitap etti.

Türkiye'nin demokrasiye inananlarla, bütün dünyanın da Türkiye ile  gurur duyduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "İnanın, bütün samimiyetimle söylüyorum,  demokrasiye inanan bütün dünya, Türkiye ile ve son seçimler dolayısıyla yine  Türkiye ile gurur duyuyorlar. Demokrasiye inanan insanlar, demokrasiden yana  tavır alanlar, demokrasiyi sonuna kadar savunanlar sizlerle, herkes ama herkes,  gurur duyuyor." diye konuştu.Daha önce "Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırdığımız zaman bir anlam  kazanacaktır" ifadesini kullandığını aktaran Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyeti şimdi  demokrasiyle taçlandırıyoruz ve bunu büyüteceğiz, güçlendireceğiz. Demokrasi  kararlılığımızı bütün dünyaya bildireceğiz ve bildirdik de."  diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, bu başarının kazanılmasında görev alan CHP'nin bütün  örgütleri başta olmak üzere partiye üye olsun olmasın herkese teşekkürlerini  iletti. Kemal Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Anadolu'da bütün gözleri, bütün yürekleri, bütün düşünceleri İstanbul  seçimlerinde olan ve Ekrem İmamoğlu'nu destekleyen, yakınlarına telefon eden,  akrabalarına telefon eden bütün 81 ildeki yurttaşlarıma yürekten teşekkür  ediyorum. Meydan meydan gezen Millet İttifakı'nın en önemli aktörü olan İYİ  Parti'nin Sayın Genel Başkanına, milletvekillerine yürekten teşekkür ediyorum.  Demokrasi çıtasını birlikte yücelteceğiz. Birlikte mücadele edeceğiz. Bizim gücümüz demokrasilerdeki en büyük güçtür. Mücadelemizi kadınlarla birlikte yapacağız, mücadelemizi erkeklerle birlikte yapacağız, mücadelemizi çocuklarımızla birlikte yapacağız, mücadelemizi engellilerle birlikte yapacağız. 82 milyon, demokrasi sınavını verdik. Şimdi demokrasiyi yüceltme zamanı. Birlikte yücelteceğiz. Birlikte Türkiye'ye sahip çıkacağız. Birlikte insanlarımıza sahip çıkacağız. Birlikte sorunlarımıza sahip çıkacağız. Birlikte Türkiye'yi büyüteceğiz."    

Kılıçdaroğlu,’’Artık biz, birer demokrasi mücadelesi veren bu ülkenin saygın insanlarıyız. Herkesi kucaklayacağız, bizi eleştirenleri de. Hiç kimseye kin beslemeyeceğiz, öfke beslemeyeceğiz. Herkesi kucaklayacağız, kucaklayıcı bir dil kullanacağız, herkese saygı göstereceğiz, her düşünceye saygı göstereceğiz. Düşünün, CHP bundan sonra artık 82 milyonun partisidir, 82 milyonu kucaklayacaktır, 82 milyonun sorunlarına odaklanacaktır. CHP artık hiç kimseyi kimliğinden ötürü, inancından ötürü, yaşam tarzından ötürü ötekileştirmeyecektir. Herkesin kimliği kendi şerefi olacaktır. Herkesin inancına saygı duyulacaktır. Bizler bir arada huzur içinde yaşamak istiyoruz. Ve herkese şunu söyleyeceğiz, herkesin düşüncesi saygındır ve her düşünceye saygı göstermek de bizim temel görevimizdir. Demokrasi içinde yürüyeceğiz, demokrasi için yürüyeceğiz." dedi.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER