Gündem
  • 8.8.2020 20:41

Kılıçdaroğlu Muharrem İnce'ye mesaj gönderdi!.. Yapma Muharrem

Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı yaparken, "Gel bakayım Muharrem" diyerek aşağıladığı Muharrem İnce'nin yeni parti için kollarını sıvaması Ankara'yı karıştırdı.
CHP'lilerden bu konuda konuşmamasını isteyen Kılıçdaroğlu, sonunda kendi konuştu.
Son kurultayda özellikle tuvaletin önündeki sandalyeye oturttuğu İnci'ye ince ince mesajlar yollayan Kılıçdaroğlu, "Gel etme tutma, partiyi bölme" sinyali yolladı.
CHP Lideri Muharrem İnce'nin adını anmadan, zaman kişisel hesap yapma zamanı değil" dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan Muharrem İnce mesajı! İlk kez konuştu…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’nin parti kurma girişimleri ile ilgili isim vermeden ilk kez konuştu. ‘Bizi bölmek istiyorlar, parçalamak istiyorlar’ diyen Kılıçdaroğlu dikkat çeken ifadeler kullandı.

İşte Kemal Kılıçdaroğlu’nun o açıklamaları:

Bizi linç girişimleri ile korkutmak isteyecekler. Linç girişiminde 3 kez, 5 kez, 100 kez bulunmazsanız namertsiniz, hepsi ile mücadele edeceğiz. Dört koldan üstümüze gelecekler. İsterse dört kol değil 400 koldan üstümüze gelsinler mücadele edeceğiz.

Bizi bölmek parçalamak isteyecekler ama hiç kimsenin unutmaması gereken bir şey var. CHP Türkiye cumhuriyetinin kalesidir. İnsanca hakça bir düzeni bu ülkeye getirinceye kadar mücadele eden bir siyasi partiyiz. Ahlaklı bir siyasi partiyiz. Dolayısıyla Türkiye coğrafyasına dağılıp bunları anlatma mecburiyetindesiniz.

Bireysel çıkarlar, bireysel hesaplar bu sistemin tamamen dışında olmak zorundadır. İster sıradan üyesi ol, istersen genel başkanı ol. Memleket bu haldeyken başka bir şey sorulamaz. Her birimizin tek tek Türkiye coğrafyasında çalışıp halka umut vermesi gerekli.

 

İLGİLİ HABERLER