Gündem
  • 14.9.2020 17:50

Kılıçdaroğlu Muhittin Böcek'in sağlık durumuyla ilgili son gelişmeleri paylaştı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek korona virüse karşı günlerdir yaşam savaşı veriyor. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, günlerdir yoğun bakımda olan Böcek'in sağlık durumu hakkında doktorlarından bilgi alırken, sağlık durumunun iyiye gittiğini açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, korona virüsü tedavisi yoğun bakımda devam eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Başkan Muhittin Böcek’in sağlık durumu hakkında doktorlardan bilgi alan Kılıçdaroğlu, hastane çıkışında açıklama yaptı. Yaklaşık 20 dakika hastanede kalan Kılıçdaroğlu, Böcek’in durumunun her geçen gün iyiye gittiğini ifade ederek, “Bütün sağlık çalışanlarına özverilerinden dolayı yürekten teşekkür ediyorum. Onlar ellerinden gelen her türlü çabayı sarfediyorlar. Biz de büyük ölçüde telefonla bilgi alıyoruz. Dolayısıyla durumunun her geçen gün iyiye gittiği yönünde bilgi verdiler. Son derece mutluyuz” dedi.

"HER DAKİKA BİLGİ ALIYORUZ"

Bir basın mensubunun, “Ziyaretinizin geciktiği yönünde eleştiriler var, ne söyleyeceksiniz?” sorusuna ise, “Onları tartışmayın. Biz her gün, her dakika bilgi alıyoruz” şeklinde cevap veren Kılıçdaroğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtlamadan hastaneden ayrıldı. Hastane ziyaretinin ardından CHP İl Başkanlığı’na geçen Kılıçdaroğlu’nun, Böcek’in sağlık durumu ve olası ihtimallerle ilgili parti yöneticileri ile toplantı yapacağı öğrenildi.

'İYİLEŞME İZLENMEKTEDİR’

Öte yandan Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Böcek’in sağlık durumuna ilişkin yapılan açıklamada ise, son 24 saat içerisinde olumsuz bir tablonun oluşmadığı ifade edilerek, “Bugün çekilen tomografide akciğerinde iyileşme izlenmektedir” denildi.

Kaynak: Kılıçdaroğlu hastane önünde konuştu: Muhittin Böcek'in sağlık durumuyla ilgili son gelişmeleri paylaştı

İLGİLİ HABERLER