Gündem
  • 12.9.2018 09:00

Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'cü danışmanı ile milletvekili birbirine girdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir dönem danışmanlık yapan Murat Aksoy ile CHP PM üyesi ve İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi atıştı.

Tartışma Mehmet Ali Çelebi’nin Twitter’dan, Ahmet İnsel’in Cumhuriyet gazetesinden ayrılmasına dair yaptığı açıklamasına, “Abant toplantılarında FETÖ ile kol kola gezen, AKP ile sarmaş dolaş olan, Ergenekon ve Balyoz kumpaslarında sevinç çığlıkları atan sizler hiçbir zaman Cumhuriyet Gazetesi'ne ve onun değerlerine ait olmadınız! Hoş gelmemiştiniz, güle güle de gitmediniz!” yazmasıyla başladı.

Bu yoruma yanıt veren Murat Aksoy, “Yazık çok yazık. Bu kadar kolay kategorikleştirmek. Bir şey olmadan bir şey olmak böyle bir şey” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Çelebi bu ifadelere, Aksoy’un Yeni Şafak’ta yazdığı yazısını paylaşıp üstüne de “Fetö’cü ağzıyla yazılan bu yazı sizin. Ali Tatar’ın, İlhan Selçuk’un, Cem Aziz Çakmak’ın kanı ellerine bulaşanlardansınız. Biz Cumhuriyet’in ve milletin değerlerini savunurken siz tetikçilik yapıyordunuz. Unutmadık!” diye yazmasıyla devam etti.

Aksoy ise bu ifadelere, “Ne yazdıysam arkasındayım. Sadece o yazıyı değiş öncesi ve sonrasını da okuman gerekecek. Ne kolay değil mi insana etiket koymak. Demokrat olmak kolay olsaydı keşke...” diyerek karşılık verdi.

Aksoy tartışmanın sonunda ise Çelebi ile “basit bir fikir ayrılıkları olduğunu”söyleyerek, “Benim için basit bir soru var ortada Ahmet İnsel mi, Mehmet Ali Çelebi mi? Tabi ki, İnsel. Ne İnsel şucu, bucu, ne ben. Ama mesele herşeyden önce insani nezaket. Gerisi sonra gelir” diye yazdı.

Mehmet Ali Çelebi ise bu sözlere, “Murat Aksoy @murataksoy , zamanında kumpas davalar için benzer yazılar yazan Kenan Alpay'a verdiğim yanıtı şu videodan izlemen yeterli! Utanmazların yazılarının yeri ayakaltıdır. Yok hükmündesin” karşılığını verdi.

MURAT AKSOY KİMDİR?

FET%C3%96%E2%80%99c%C3%BC+dan%C4%B1%C5%9Fman+Murat+Aksoy+CHP%E2%80%99den+aday+aday%C4%B1+oldu

FETÖ'cü danışman Murat Aksoy CHP'den aday adayı oldu

FETÖ’nün gazetelerinde örgüt propagandası yapan ve 15 Temmuz’dan sonra tutuklanarak FETÖ’nün medya yapılanması davasında yargılanarak mahkum olan Murat Aksoy CHP’den Milletvekili aday adayı oldu. Kılıçdaroğlu’nun daveti üzerine milletvekili aday adayı olduğu öğrenilen Murat Aksoy’un CHP’nin kanalı Halk TV’de Fuat Avni takma isimli FETÖ’cü Said Sefa ile birlikte programlar yapıyordu.

Ankara kulislerinde bomba etkisi yaratan bir haber gündeme geldi. FETÖ'den hüküm giymiş olan Murat Aksoy, CHP'den milletvekili aday adayı oldu. Aksoy daha önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanlığını yapmıştı. Murat Aksoy, 15 Temmuz'dan 9 ay önce darbenin sinyallerini vermiş ve "Şu an Ankara'da bazı şeylerde darbe seçeneği bile konuşuluyor" açıklamasını yapmıştı.

FETÖ'DEN HÜKÜM GİYMİŞTİ

FETÖ 15 Temmuz darbesinin püskürtülmesinden sonra mahkeme, Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Murat Aksoy'u yaptığı skandal açıklamalardan dolayı tutuklamıştı. Mahkeme, FETÖ'nün medya yapılanması davasında yargılanan Aksoy'a 2 yıl 1 ay hapis cezası vermişti.

Aksoy hapisten çıktığı dönemlerde CHP'nin grup toplantısına katılarak Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını dinlemişti. Aksoy, ''Tutuklu bulunduğum süre içinde bana destek verdiğinden dolayı teşekkür için CHP Grup Toplantısına katıldım'' diye konuşmuştu. Hapisten çıktıktan sonra CHP grup toplantılarına katılan Aksoy, Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla CHP'nin milletvekili aday adayı oldu.

(Sabah)

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER