Gündem
  • 9.4.2020 21:10

Kılıçdaroğlu, ücretsiz izin ücretiyle ilgili konuştu

CHP Lideri, ücretsiz izne çıkarılacaklara yapılacak ödemelerin açlık sınırının altında olduğunu ve bunun yetersiz kalacağını söyledi.

Koronavirüsün Türkiye ekonomisine olan etkisi nedeniyle hükümet işten çıkarmaları 3 ay boyunca yasaklama konusunda harekete geçti.

Bu süreçte ücretsiz izne çıkarılacaklar için ise günlük 39 lira 24 lira ödenmesi için hazırlıklar başladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"GÜNLÜK 39 LİRA 24 KURUŞ AÇLIK SINIRININ ALTINDA..."

Gazete Duvar'a konuşan CHP Lideri, "Bu ödemeler, onun ve ailesinin bir aylık ihtiyacını karşılayacak mı? Elimizi vicdanımıza koyup düşünelim. İşsizlik fonunda 131 milyar lira var. Bu kimin parası? İşçilerin parası. Ne zaman ödenecek bu para işçilere? Bu tür olaylar olduğu zaman. Siz bu işçilere ne kadar ödüyorsunuz? Günlük 39 lira 24 kuruş. Açlık sınırının altında, altını çiziyorum; açlık sınırının altında bir ödeme yapılıyor. Bu kişi üç öğün kendisi ailesiyle geçinecek. Kirası var, doğalgazı, elektriği, suyu var. Bunlardan kimse vazgeçmiş değil. Bu paraları da ödeyecekler. Bu ciddi bir sorun. Bu ödeme önemli mi? Elbette önemli ama bu ödeme o kişiyi mutlu etmeyecektir." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, ücretsiz izin ödemeleriyle ilgili konuştu

Yorumlar (1)

  • - EKONOMİST

    Kılıçdaroğlu hayal görüyor; fiiliyatta ne işsizlik ödeneği, ne 15 temmuz şehit yakınlarına ve gazilere toplanan para, nede şehit polislere toplanan para var aynı menzile ve kıbleye yönelen milletten kurban parası toplayıp üstüne yatan eski yol arkadaşlarına özenmişler damat, çocukların MB daki kumbarasına bile el atmış bunun için sadaka topluyorlar ak akçe kara gün içindir.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER