Gündem
  • 9.12.2019 10:34

Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na büyük destek

KAYNAK : YENİ AKİT

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bunlar Halkbank'ı dolandırıyorlar" açıklaması sonrası Ahmet Davutoğlu'nun "herkesin mal varlığı Meclis’te araştırılsın" çağrısına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan destek geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Şehir Üniversitesi konusunda "Bunlar Halkbank'ı dolandırıyorlar" diyerek eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Mehmet Şimşek'e tepki göstermişti.

CHP'den Davutoğlu'na destek

Parti kurma hazırlığı içinde olan Davutoğlu'nun "Yaşayan cumhurbaşkanları dahil, ilgili herkesin mal varlığı Meclis’te araştırılsın" çağrısına CHP'den destek geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Siyasetin kirlilikten arınması için buna ihtiyaç var. Biz destekleriz. Bunu vatandaş da bekler” dedi.

Sözcü'nün haberine göre, Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Ahmet Davutoğlu'nun çağrısı, güzel ve yerinde bir çağrıdır. Eğer Sayın Erdoğan buna ‘Evet' derse, parlamento da bu amaçla hedefini gerçekleştirirse, Türkiye, ABD Temsilciler Meclisi'ne 'Siz değil, biz araştırıyoruz' diye meydan okumuş olur. Mal varlıklarının araştırılması amacıyla bir komisyon kurulmak istenmesi halinde buna CHP olarak bizim desteğimiz olur. Temiz siyaset, siyasetin kirlilikten arınması açısından buna ihtiyaç var."

İLGİLİ HABERLER