Gündem
  • 22.5.2020 21:47

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a çok sert ezan yanıtı

CHP'li eski yönetici Banu Özdemir'in tutuklanmasının ardından açıklama yapan Erdoğan'a CHP lideri Kılıçdaroğlu çok sert tepki gösterdi.

İzmir'de camilerden Çav Bella marşı çalınmasını sosyal medya hesabından paylaşan CHP'li eski yönetici Banu Özdemir gözaltına alındıktan sonra tutuklandı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bugün yaptığı basın açıklamasında CHP'ye sert sözlerle yüklendi.

Kılıçdaroğlu'ndan yanıt gecikmedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu şunları yazdı:

"İzmir İl Başkanımız cami minaresinden marş çalınmasını kınadı, ayrıca Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız basın toplantısı düzenledi, provokasyona dikkat çekerek, faillerin bulunmasını istedi...

Parti yönetimimiz yaşananların kabul edilemeyeceğini söyledi. “İbadet yerleri kutsalımızdır” dememin üzerinden 2 saat geçmedi. Tüm bunlara rağmen, Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat “Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır” dedi...

Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!"

kktivit-001.jpg

 

Yorumlar (1)

  • - Halktan

    CHP lideri az bile söylemis. Alevi düşmanı iktidar ve yandaş zındıkları din bezirganlığı yapa yapa ne dinin ne camilerin kutsallığını bıraktı. Sünniler bile zamansız, yersiz okunan dualara, ayetlere kızıyor, imama, iktidara hakaretler ediyor. Alevi Katliamcısı mafyaseverler camiden yayınlanan şarkıya laf edeceğine TV'deki kadının ölüm listesi, iç savaş tellallığının hesabını versin.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER