Gündem
  • 1.4.2020 12:48

Kılıçdaroğlu'ndan hükümete çağrı

CHP Lideri, işsiz kalanların maaşlarının ve kapatılan dükkanların kirasının devlet tarafından ödenmesi gerektiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüse karşı alınan tedbirler konusunda eleştirilerini dile getirdi.

KİRA VE MAAŞLAR

Kılıçdaroğlu, işsiz kalanların maaşının ve kapatılan iş yerlerinin kiralarının devlet tarafından ödenmesi gerektiğini belirterek, "Mali yükü, ihtiyaç sahibine bırakamazsınız." dedi.

Bağış kampanyasını da eleştiren Kemal Kılıçdaroğlu, "Yeni ihtiyaç sahipleri var, ancak bir de bunlara sahip çıkmayan bir iktidar var. Salgın süresince ailelere verilecek para ile bu ailelerin geçimini sağlaması mümkün değil." şeklinde konuştu.

Yorumlar (3)

  • - nihat

    senin belediyeler önce sütleri dağıtsın..

  • - battal

    sen hayatımda gördüğüm veya göreceğim en basit adamsın. devlet büyün imkanlarını seferber ediyor. senin istanbul belediyesi ise milleti kazıklamak ve sefer sayılarını düşürmek için bin takla atıyor. yazık bu millete ki senin gibiler sanki kaderimiz ve ağır bir sınavımız oldu

  • - CUMHUR

    Yetmez ama evet; araçlardaki yolcu sayısını düşürdüler esnaf zararına hizmet yapıyor bunların zararını da devlet ödesin %50 yolcu kriterine uysunlar sonra niye yolcu alıyorsun diye suçlamasınlar.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER