Gündem
  • 31.8.2007 12:09

KOÇ: TABUTUN KIRMIZI PLAKASI OLMAZ

Gazetecilerin, "bakanlıktan sivil araçla ayrılıyorsunuz" şeklindeki soruya Koç, "Tabutun kırmızı plakası olmaz" şeklinde yanıtladı.
      Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda devir teslim töreni bu sabah gerçekleşti. Törende konuşan Atilla Koç, “2.5 sene içinde 18 bin madde görüştük. 81 vilayeti gezdik. Bakanlığım ciddi ve çok büyük işler yapmıştır. Bu işler daha büyük bir biçimde sayın bakan tarafından devam ettirilecektir" dedi.
      Koç, imaj çabasının olmadığını ifade ederek hep yaratıcı olmaya çalıştığını, içi neyse dışının da o olduğunu, Bakanlığa gülerek geldiğini ve gülerek gittiğini söyledi.
      Ertuğrul Günay da “Türkiye’nin aydınlık yüzünü temsil eden bir bakanlığı almaktan gurur duyduğunu belirtti. Günay, henüz genç bir siyasetçi iken Atilla Koç’un deneyimli bir valili olduğunu, onunla Parlamentoda aynı sıralarda birlikte çalışmaktan mutlu olduğunu ifade etti.
      Günay, Koç’un, sanat alanına gereken her türlü desteği verdiğini, yardıma ihtiyacı olan herkesin yanında olduğunu, kültürün derin zenginliklerini ortaya çıkarmak için çalışmalar yaptığını anlattı.
      20 milyon turist gibi rekor bir rakamla Bakanlığın kendisine devredildiğini belirten Günay, “Bütün çabam bu başarıyı doruklara ulaştırmak olacaktırö dedi. Günay, Bakanlığı döneminde kültür alanını daha da canlandırmaya çalışacağını kaydetti.
      Günay, kendisinde Nasrettin Hoca’yı harman etmiş bir siyaset adamından görevi devralmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, Koç’un bundan sonra en yakın çalışma arkadaşı olmasını istedi.
      Günay, görüşme sonrasın Bakan Koç’a çini bir vazo hediye etti. İki Bakan birbirlerine çiçek sunduktan sonra Günay Koç’un makamında oturmaya devam etmesini istedi, ancak Koç kabul etmedi. Daha sonra Günay makam koltuğuna oturdu ve Koç’la bir süre daha görüştü.

 

İLGİLİ HABERLER