Spor
  • 29.4.2019 23:20

Kocaman: Bizim tespitimize göre Galatasaray'ın zaafları başladı

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Galatasaray maçının ardından açıklamalarda bulundu. Kocaman, ''İkinci yarıyla birlikte oyunu istediğimiz hale getirdik çünkü bizim tespitimize göre Galatasaray'ın zaafları başladı. 50-60 dakikalık bölümde sürekli topun arkasında olmak hem zihinsel hem fiziksel olarak bizi düşürüyor. Bunu biraz daha düzeltebilirdik.'' dedi.

Galatasaray, Süper Lig'in 30. haftasında konuk olduğu Konyaspor ile 0-0 berabere kaldı ve Başakşehir'in Göztepe karşısında aldığı mağlubiyetin ardından liderliği alma şansını kullanamadı.

Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, İlk yarıda biraz yıprandık çünkü önde yaptığımız baskıyla özellikle ön alandaki oyuncularımız biraz yoruldu. İkinci yarıyla birlikte oyunu istediğimiz hale getirdik çünkü bizim tespitimize göre Galatasaray'ın zaafları başladı. 50-60 dakikalık bölümde sürekli topun arkasında olmak hem zihinsel hem fiziksel olarak bizi düşürüyor. Bunu biraz daha düzeltebilirdik.'' dedi.

KOCAMAN'IN AÇIKLAMALARI ŞU ŞEKİLDE:

'Bu ciddi bir enerji avantajı sağlar'

Galatasaray kazanırsa lider olacaktı. İki rakibiyle de kendi sahasında oynayacak ve ciddi bir avantaj yakalayacaktı. Bu ciddi bir enerji avantajı sağlar. Aynı zamanda kaliteli ayaklara sahip bir takım Galatasaray.

'Biraz özgüven kaybı da vardı takımda'

Son haftalarda kazanamamaktan dolayı biraz özgüven kaybı da vardı takımda. Bu maç bizim için bir puan değil biraz özgüven tamiri olursa daha iyi olacaktır.

'Çok hoş bir durum değil'

"Kazanamama süremiz hoş değil. Artık futbolda her galibiyet kazanç. Kulüplerin ciddi borçları var, ekonomi adına da kazanç. Çok memnun değilim. 11 maç oldu ama Aykut Kocaman ve Konyaspor üzerinden okumak doğru değil. 5-6 maçta ciddi hakem hatası var."

İLGİLİ HABERLER