Asayiş
  • 29.11.2007 13:08

KOCASINI AŞIĞINA ÖLDÜRTTÜ!

YALOVA’da, yasak aşk yaşadığı iddia edilen 28 yaşınaki Gönül Namal’ın market işletmecisi eşi 43 yaşındaki Ergül Namal’ı av tüfeği ile sırtından vurarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 25 yaşındaki Ramazan Dönmez ile olayın azmettiricisi olduğu gerekçesiyle tutuklanan Gönül Namal’ın yargılanmasına başlandı. İlk duruşmada suçunu bir kez daha kabul eden Dönmez, “Gönül evli olduğu halde beni seviyordu. Kendisiyle görüşüp buluşuyorduk. Eşini öldürmemi istedi. İşyerini tarif etti, ben öldürdüm'' dedi.
      Yalova’da Elmalık Yolu Karadeniz Caddesi üzerinde market işleten evli ve bir çocuk babası Ergül Namal, geçen Eylül ayında, işyerini kapatıp bisikletiyle gece evine giderken sırtından av tüfeği ile vurularak öldürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, Ergül Namal’ın eşi Gönül Namal ile ilişkisi olduğu belirlenen Ramazan Dönmez’i, Manisa’nın Akhisar ilçesinde yakaladı. Polise verdiği ilk ifadede suçunu itiraf eden Ramazan Dönmez, aşk yaşadığı Gönül Namal ile evlenmek için cinayeti işlediğini, kocasını öldürmesi için adresi veren Gönül Namal’ın işyerini de tarif ettiğini söyledi. Bu ifadenin ardından Gönül Namal da gözaltına alındı. Adliyeye çıkartılan zanlılardan Ramazan Dönmez ‘Tasarlayarak adam öldürmek’, Gönül Namal ise, ‘Adam öldürmeye azmettirmek’ suçlarından çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.
      Haklarında ömür boyu hapis cezası istemiyle Yalova 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılan Ramazan Dönmez ile Gönül Namal’ın yargılanmasına başlandı. İlk duruşmada polise verdiği ifadeyi tekrarlayan Ramazan Dönmez, “Manisa’nın Akhisar İlçesi'nde yaşıyorum. Gönül tatil yapmak için annesi ve babasının yaşadığı Akhisar’a gelmişti. Kendisiyle tanıştık. Birlikte yaşamaya karar verdik. Bunun için en büyük sorun Gönül’ün kocası Ergül’dü. Sonunda onu öldürmeye karar verdim. Gönül ve kız kardeşi R.D. bu konuda bana yardımcı olacaklarını söylediler. Olay günü Akhisar’dan Yalova’ya geldim. Gönül ile buluştuk. Bana kocasının işyerini tarif etti, aresini verdi. Ben de gece saat 24.00 sıralarında otomobilimi marketin yakınına park ettim. Ergül bisiklet ile giderken kendisini durdurup aracımın arıza yaptığını belirterek, yardımcı olmasını istedim. Bana yardımcı olmaya çalıştıktan sonra giderken, tüfekle kendisini sırtından vurarak öldürdüm'' dedi.
      Mahkemede Ramazan Dönmez ile aşk yaşadığını belirten Gönül Namal ise, “Olay günü Ramazan evime geldi. Çocuğumu kabul etmesi halinde kendisine kaçabileceğimi söyledim. Kabul etmedi. Ben de evime gittim. Daha sonra kocamı öldürdüğünü öğrendim. Bilsem kocamı öldürmemesi için çocuğumu bırakır onunla giderdim. Olayın bu boyuta geleceğini tahmin etmemiştim'' diye konuştu.
      Mahkeme, eksik olan evrakların tamamlanması, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı ocak ayına ertelerken, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

İLGİLİ HABERLER