Gündem
  • 17.9.2021 10:49

Köpek oteline bıraktığı köpeği öldürülen kadın mahkemeye koştu

Yurt dışına çıkarken bırakmıştı! Köpek otelindeki ölüm savcılığa taşındı

İstanbul Sarıyer'de bir hayvan oteline bırakılan Puffy isimli küçük köpeğin büyük bir köpeğin saldırısı sonucu ölmesi savcılığa taşındı. Saldırı anı güvenlik kameralarına yansırken, köpeğin sahibi Beliz Naz Özışıkçılar olayda çalışanların ihmali olduğu iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Yurt dışına çıkarken bırakmıştı! Köpek otelindeki ölüm savcılığa taşındı

Olay, 18 Temmuz tarihinde Sarıyer'de bir hayvan otelinde meydana geldi. İddialara göre Beliz Naz Özışıkçılar, yurt dışı seyahatine gitmeden önce Puffy isimli köpeğini bir hayvan oteline bıraktı.

Otelde konaklayan Amerikan cinsi büyük ırk Staffordshire cinsi köpek, Pomerian cinsi Puffy'e saldırdı.

Yurt dışına çıkarken bırakmıştı! Köpek otelindeki ölüm savcılığa taşındı

Otel çalışanının gözlerinin önünde yaşanmasına karşın müdahale etmediği olayda Puffy öldü

Yurt dışına çıkarken bırakmıştı! Köpek otelindeki ölüm savcılığa taşındı

Yaşanan olayın ardından Özışıkçılar, avukatı Yasemin Babayiğit aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Dilekçede müşteki Özışıkçılar'ın Kurban Bayramı tatili için ilk defa Puffy'i emanet edecek bir yer bulamadığı ve hayvan otelinin sahibi Neva D.T. ile iletişime geçtiği belirtilerek, seyahat öncesinde Puffy'i eşyaları ile birlikte otele bıraktığı anlatıldı.

Öldükten sonra veterinere götürdüğü anlatıldı

Müşteki Özışıkçılar'ın yurt dışında olduğu sırada bilinmeyen bir numaradan arandığının anlatıldığı dilekçede, arayan kişinin kendisine Puffy'nin öldüğünü söylediği belirtildi.


Otelde çalışan bir kadının saldırıyı görmesine karşın durdurmadığının anlatıldığı dilekçede, işletmecinin öncesinde otele en fazla 12 köpek alınabileceğini söylediği ancak otelde 22 köpeğin kaldığı kaydedildi.Dilekçede saldırı sonrasında Puffy'inin olay yerinde öldüğü ve veteriner hekime ölmüş bir şekilde götürüldüğü belirtildi.

Suç duyurusu dilekçesinde, otel sahibi Neva D.T. ile otel çalışanının 'görevi kötüye kullanma' suçundan 1 yıldan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.
 

İLGİLİ HABERLER