Spor
  • 31.8.2014 23:48

Korkmaz oyundan memnun

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, golsüz berabere kaldıkları Trabzonspor maçına ilişkin, genel anlamda oyundan ve mücadeleden memnun olduğunu söyledi.
Korkmaz, maçın ardından katıldığı basın toplantısında sezonun ilk maçını kazanmak istediklerini ancak başaramadıklarını belirtti.
Karşılaşmada kazanmayı hak eden tarafın kendileri olduğunu dile getiren Korkmaz, şöyle devam etti:
“Oyuncularımı tebrik ediyorum. Çok iyi mücadele ettiler. Rakibimizi hafta boyunca analiz ederek, oyuncularımı ne yapacaklarını ezberleyerek, bunu sahada çok iyi bir şekilde uyguladı. Maçın ilk 45 dakikası bizim üstünlüğümüzle geçti. Maçtaki hatamız çok basit top kayıpları oldu. Bu kadar top kaybı yaşayıp da gol yemememiz hem şansımız hem de defans blokunun iyi pozisyon almasından kaynaklandı. Bu hatamızı ilerleyen haftalarda aza indirirsek rakiplerimize kolay kolay pozisyon vermeyiz. Karşılaşmada pozisyonlara da girdik. Bana göre Avrupa’nın en iyi kalecisi Onur da bir pozisyonda çok iyi top çıkardı. Genel anlamda oyundan ve mücadeleden memnunum. Takım olarak iyi oynamaya çalıştık. Bunu iyi yaptığımız düşünüyorum. İlerleyen haftalarda daha iyi olacağız.”
Korkmaz, takımın hedeflerinin sorulması üzerine, “Biz hedefimizi maç maç düşünüyoruz. Uzun vade düşünmüyoruz. Şimdi önümüzde Gaziantepspor maçı var onu düşünüyoruz” yanıtını verdi. Teknik direktör Korkmaz, takıma transfer düşündüklerini de sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER