Sağlık
  • 11.11.2020 21:34

Koronadan hayatını kaybeden hastanın 'ölüm belgesine' bakın ne yazmışlar!

Kütahya'da korona virüs tedavisi görürken hayatını kaybeden hastanın ölüm belgesine 'Doğal ölüm' yazıldı. Ölen hastanın oğlu, babasının 29 Ekim'de pozitif tanıyla hastaneye kaldırıldığını, entübeyken 9 Kasım'da hayatını kaybettiğini bildirerek "Gerçek veriler açıklanmıyor. Açıklansa insanlar korkar, tedbirini alır, benim babam korkardı" ifadelerini kullandı.

Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde  korona virüs tedavisi görürken hayatını kaybeden hastanın ölüm belgesine 'Doğal ölüm' yazıldı. Ölen hastanın oğlu, babasının 29 Ekim'de pozitif tanıyla hastaneye kaldırıldığını, entübeyken 9 Kasım'da hayatını kaybettiğini bildirerek "Gerçek veriler açıklanmıyor. Açıklansa insanlar korkar, tedbirini alır, benim babam korkardı" dedi.

Kütahya'da, 69 yaşında Covid-19'dan hayatını kaybeden ve ölüm belgesine "doğal ölüm" yazılan hastanın oğlu isminin açıklanmaması koşuluyla ANKA'ya konuştu. Babasının 29 Ekim'de pozitif test sonucuyla hastaneye yatırıldığını bir hafta sonra da entübe edilip, uyutularak tedavisine devam edildiğini, 9 Kasım'da ise babasını kaybettiğini belirten Hastanın oğlu, değiştirilen ölüm nedenine ilişkin şöyle konuştu:

"Ölüm de vakalar da çok ama gizleniyor. Dün babamı defnederken üç tane Covid-19'dan ölen cenaze vardı, kefenleyip ceset torbasına koyuyorlar. Bu sadece sabah benim gördüğüm. Bizim başımız yandı başkalarının yanmasın. Fransa, İtalya gibi gerçek verileri açıklasınlar. Günde 1000, 1500 ölüm olduğunu açıklasalar insanlar korkar, tedbirini alır. Gerçek verileri gizleyip günde 85 ölüm var diyorlar, insanlar ciddiye almıyor. Gerçek veriler açıklansaydı benim babam korkardı, dışarı çıkamazdı."

lmu-belgesi.png

 

 

İLGİLİ HABERLER