Gündem
  • 9.4.2020 12:42

Koronadan ölen maden işçisinin arkadaşına attığı mesaj yürek dağladı

Zonguldak'ta ölümcül koronavirüse yakalanan ve 10 gündür hastanede tedavi gören maden işçisi, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Hayatını kaybeden maden işçisinin bir arkadaşıyla yazışmasında "Ben öldüm ölüyorum" ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

Zonguldak'ta yakalandığı koronavirüs salgını nedeniyle yaşamını kaybeden maden işçisi Kemal Soytürk'ün arkadaşı ile ölümünden sadece 4 gün önce yaptığı yazışmalar ortaya çıktı.

Türkiye Taşkömürleri Kurumu Üzülmez Müessese Müdürlüğü Asma İşletmesi'nde yeraltında elektrik teknikeri olarak çalışan 52 yaşındaki maden işçisi Kemal Soytürk, koronavirüs salgını nedeniyle tedavi gördüğü Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

"Ben öldüm ölüyorum"

Yaklaşık 10 gündür hastanede tedavi gören Soytürk'ün arkadaşıyla yaptığı yazışmalar hastalığın ciddiyetini gözler önüne serdi.

"Ben öldüm ölüyorum" ile başlayan yazışmada Soytürk şu ifadeleri kullanıyor:

"9 gündür yüksek ateşle yatıyorum. Aklın varsa çıkma. Dayanamazsın bu ızdıraba."

İşte o yazışmadan bir kesit;

Ailesi de aynı hastanede gözetim altında

28 yıldır TTK'da çalışan evli ve 2 çocuk babası Kemal Soytürk'ün koronavirüs salgınına yenik düşmesi yakınlarını ve sevenlerini üzdü. Soytürk'ün ailesi de aynı hastanede gözetim altında tutuluyor.

Yorumlar (1)

  • - EKONOMİST

    Çatalağzı Termik Santrali (ÇATES) ve Bereket Enerji firmasına ait santral faaliyetine devam edip milleti zehirliyor akciğerini hasta ediyorsa size yazıklar olsun.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER