Sağlık
  • 3.3.2020 23:06

Koronavirüs cep telefonlarından bulaşabiliyor!

Tüm dünyayı kırmızı alarma geçiren koronavirüs akıllı telefonlardan bulaşabiliyor. Bu yüzden hayatımızın vazgeçilmezi elimizden düşürmediğimiz cep telefonlarını her gün sıklıkla temizlemeyiz.

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve onlarca ülkeye yayılan koronavirüs 3 binin üzerinde kişinin hayatına mal oldu. Virüsten korunmak için doktorlar ve bilim insanları pek çok öneride bulunuyor. Hergün düzenli olarak kullandığımız akıllı telefonlar virüsün yayılmasında önemli bir role sahip olabilir.

İngiliz Telegraph gazetesinde yer alan habere göre, düzenli olarak temizlenmeyen akıllı telefon ekranları potansiyel tehdite ev sahipliği yapıyor. Aynı habere göre akıllı telefonların cam ekranları virüslere ev sahipliği yapacak ideal bir ortam sunuyor.

Uzmanlar enfeksiyon riskini minimuma indirmek için gün içinde pek çok defa kullandığımız akıllı telefonların düzenli olarak dezenfekte edilmesi gerektiğiniz belirtiyor. İngiliz uzmanlar kullanıcılara günde en az iki defa telefonlarını dezenfekte etmeleri gerektiği uyarısında bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER