Spor
  • 25.3.2020 16:55

Koronavirüs tedavisindeki Terim futbolcularına bakın ne haber yolladı

Fatih Terim'den futbolculara mesaj var! Panik yapmayın, iyiyim!

Koronavirüs testi pozitif çıkan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'den mesaj geldi. Kendisini gayet iyi hissettiğini söyleyen Fatih Terim, bu sıkıntılı süreci hep birlikte atlatacaklarını belirtti.

Futbolcularına iletilmek üzere kısa bir açıklama yapan Fatih hoca, “Sakın paniğe kapılmayın, kendinizi de üzmeyin. Ben gayet iyiyim. İnşallah bunu da hep birlikte atlatacağız. Kendinize ve ailenize çok dikkat etmenizi istiyorum” dedi.

Koronavirüs testi pozitif çıkan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, özel bir hastanede tedavi altında tutuluyor. Ateşi olmayan, ancak öksürük şikayeti bulunan tecrübeli çalıştırıcı hasta yatağında takımına mesaj göndermeyi ihmal etmedi. Terim, “Sakın paniğe kapılmayın, kendinizi de üzmeyin. Ben gayet iyiyim. İnşallah bunu da hep birlikte atlatacağız. Sizden kendinize ve ailenize çok dikkat etmenizi istiyorum. Sağlığınız için gerekli hiçbir şeyi ihmal etmeyin” ifadelerini kullandı.

Eşi ABD’den döndü

ABD’de yaşayan kızları Merve Terim Çetin’in yanında bulunan Fatih Terim’in eşi Fulya Terim, hastalık haberi üzerine apar topar Türkiye’ye hareket etti. Dün akşam saatlerinde İstanbul’da olan Fulya Terim açıklama yapmadan, eşinin kaldığı hastaneye hareket etti.

Terim derbiden sonra ne demişti?

Fatih hoca, Beşiktaş maçından sonraki şu açıklamasıyla, adeta bugünlerin mesajını vermişti: “Futbol, insan hayatından önemli değildir. Sağlığımız ve hayatımız söz konusu. Sizlerin de öyle... Burada akreditasyon sahi bi 850 kişi var. Hiç bu kadar yakın olduk mu birbirimize? Hepimizin hayatı tehlikede. Ertelense, herkes evine gitse, olacak herhangi bir hadiseden kimsenin gocunmasına gerek kalmazdı. Ama bir tanemizden bir şey çıkarsa hepimiz karantinaya gidecek, tüm futbol alemi! Hangi bilimsel ya klaşım ve tedbirle bu maçları oynatıyorsunuz? Benim çocuklarımın canı neden önemli değil? Çocuklarım derken futbolcularımı söylüyorum. Herkesin evladı var. Ben bunu Türk futbolu adına söylüyorum.”

Fatih Terim'in corona virüs tweeti tarihe geçti!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in corona virüs testinin potizif olduğunu açıkladığı tweet, Türk spor tarihinin en çok etkileşim alan paylaşımı oldu.

Fatih Terim, 23 Mart tarihinde Twitter hesabından ''Bugün yapılan test sonuçlarına göre Corona Virüs sonucum pozitif çıkmıştır. Hastanede emin ellerdeyim. Merak etmeyin. En kısa zamanda haberleşmek üzere..'' paylaşımında bulunup corona virüse yakalandığını açıklamıştı.

İki gün içinde bu tweete 93 bin cevap gelirken beğenilme sayısı 500 bini aştı...

Fatih Terim'in bu tweeti ise Türk spor tarihinin en çok beğeni alan tweeti olarak tarihe geçti. Bundan önceki rekor da yine Fatih Terim'e aitti. Tecrübeli teknik direktörün ''Nerede kalmıştık?'' tweeti 334 bin beğeni almıştı.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER