Spor
  • 2.4.2020 09:20

Koronavirüse yakalanan Abdurrahim Albayrak o anları ilk kez anlattı

Koronavirüse karşı mücadeleyi kazanan Abdurrahim Albayrak o anları ilk kez anlattı

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, koronavirüse karşı verdiği mücadele sırasında yaşadıklarını ilk kez anlattı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları hızla artarken, Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak'ın da virüs kaptığı açıklanmıştı. Kendisi gibi koronavirüs kapan eşi Şükran Albayrak ve oğlu Hikmet Albayrak'la hastanede tedavi gören Abdurrahim Albayrak 15 gün sonra taburcu oldu.

Abdurrahim Albayrak, yaşadıklarını Sabah Gazetesi'nden Levent Tüzemen'e şöyle anlattı:

"Ateş, öksürük, halsizlik vardı. Yani grip ya da soğuk algınlığı geçirdiğiniz zaman yaşadığınız şeyler. Şikayetlerim devam edince doktoruma başvurdum. Hastaneye gittim tetkikler yapıldı.

Koronavirüs testimin pozitif çıkmasıyla da iki hafta süren bir hastane süreci yaşadım. Elbette sıkıntılarım oldu.

Fakat çok iyi bir sağlık heyeti tarafından tedavime başlandı. Önce ateşim sonra öksürüğüm git gide azaldı. Burada önemli olan insanın psikolojisi.

Moraliniz iyi olursa emin olun ki ilaçlarla birlikte daha fazla etki ediyor. Hastane süresince yalnız kaldım. Kimseyle temas etmedim. Bol bol dua ettim.

Aynı hastalığa yakalanan oğlum ve eşimi göremediğim için onlar için de elimden sadece dua etmek geldi. Binlerce telefon ve mesaj aldım.

Çoğuna cevap veremedim. Ama hepsi moral oldu. Hastalığın yaşla ilgisi var ama insanın moralinin yerinde olması her şeyden önemli.

Size diyorum ki evinizde kalın, devletimizi dinleyin. Hastanelerimiz, doktorlarımız mükemmel. Evde kalırsak onların da işi rahatlar.

Evde kal hastanede kalma. Bunu sürekli söylüyorum. Söylemeye de devam edeceğim."

Albayrak'la birlikte eşi Şükran Albayrak ve oğlu Hikmet Albayrak da koronavirüse yakalanmıştı.

Taburcu edilmelerinin ardından Şükran Hanım evlerinde kalırken Abdurrahim Albayrak, tedbir amaçlı şirketinde kendisine ait özel odaya yerleşti.

Odanın her türlü izolasyonun sağlandığı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER