Gündem
  • 6.4.2020 00:28

Koronavirüse yakalanan İngiltere Başbakanı hastaneye kaldırıldı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson hastaneye kaldırıldı. Bu resmi açıklamaya rağmen Boris Johnson'un durumunun kötüye gitmesi üzerine bu kararın alındığı öğrenildi.

Kovid-19'a yakalanan İngiltere Başbakanı Boris Johnson hastaneye kaldırıldı.

Korona virüse yakalanan ve evinde karantinada bulunan İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın korona virüs semptomlarının devam etmesi üzerine hastaneye kaldırıldığı duyuruldu.

Geçtiğimiz 27 Mart'ta korona virüs taşıdığı tespit edilen ve evinden karantina altından bulunan İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

Başbakanlık Ofisi Yetkilisi tarafından yapılan açıklamada Başbakan Johnson'ın korona virüs semptomları devam ettiği için hastaneye kaldırıldığı belirtilerek, "Başbakan doktorunun tavsiyesi üzerine bu gece test için hastaneye kaldırıldı" dedi. Açıklamada, "Başbakanın virüs taşıdığı tespit edildikten itibaren geçen 10 gün içinde sürekli korona virüs semptomları devam ettiği için bu bir önlem adımıdır" denildi.

Açıklamada Başbakn Johnson'ın İngiltere Ulusal Sağlık Servisi (NHS) çalışanlarına teşekkür ettiği aktarılarak, "Başbakan, NHS personeline inanılmaz çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor ve halkı hükümetin evde kalma, NHS'yi koruma ve hayat kurtarmaya yönelik tavsiyelerine uymaya devam etmesini istiyor" ifadeleri kullanıldı.

Boris Johnson learns no one is immune to Covid-19 - CNN

EVDEN ÇALIŞACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

İngiltere Başbakanı Boris Johnson geçtiğimiz 27 Mart'ta test sonuçlarının pozitif çıktığını duyurarak evden çalışacağını açıklamıştı. Evinde karantinada bulunan Başbakan Johnson, sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı video ile sağlık durumuna ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Johnson, "Kendimi daha iyi hissediyorum ve 7 günlük izolasyonumu yapmama rağmen ne yazık ki hala bir semptomum var, küçük bir semptom, hala ateşim var" ifadelerini kullanmıştı.

27 Mart'ta Johnson, Koronavirüsden hastaneye kaldırılan en üst düzey lider oldu.

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    Ateşinin olması bağışıklığının güçlüğünden beyaz küre hücreleri hastalıkla mücadele ediyor; solunum sorunu yoksa ateşi de düşürülebilirse bunu pekala atlatabilecek gibi.!Sürü bağışıklığının mucidi bizde de iyileşenler var acaba taburcu edilenlerin antikor testleri pozitif mi değilse tekrar virüs kapıp hastaneye dönebilirler.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER