Gündem
  • 18.2.2020 22:39

Koronavirüsü'nden 10 milyon insan ölecek!

Bill Gates, '10 milyon ölecek' dedi! Kötü haber bir saat sonra geldi

Microsoft'un kurucusu, yazılımcı ve küresel sağlık öncüsü Bill Gates, virüs salgınının Afrika'ya ulaşması durumunda 10 milyon insanın öleceğini duyurdu. Gates'in bu sözleri sonrası virüs Mısır'a sıçradı.

Bill Gates, '10 milyon ölecek' dedi! Kötü haber bir saat sonra geldi

Koronavirüs (Covid-19) hakkında önemli açıklamalarda bulunan Bill Gates, virüs salgınının Afrika'ya ulaşması durumunda 10 milyon insanın öleceğini söyledi. Gates'in konuşmasından birkaç saat sonrasında ise, Afrika kıtasında ilk virüs vakası Mısır'da görüldü.

Dünya devi Microsoft'un kurucusu, yazılımcı ve küresel sağlık öncüsü Bill Gates, geçtiğimiz günlerde ABD'nin Seattle kentinde katıldığı bir etkinlikte, Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılmaya devam den coronavirüs (Covid-19) hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Gates: Korona Afrika'ya ulaşırsa 10 mlyon insan ölecek

Koronavirüsün Sahra Altı Afrika'ya ulaşması halinde büyük bir felaketin yaşanacağını söyleyen Gates, 10 milyon insanın öleceğini dile getirdi.

Ebola'dan çok tehlikeli

Bölgedeki sağlık hizmetlerinin ve altyapının yetersizliğinden bahseden Bill Gates, koronavirüsün Ebola'dan çok daha fazla endişe verici olduğunu söyledi.

Covid-19'un 1957'deki Asya Gribi (H2N2) gibi öldüren bir salgın olduğunu belirten Gates, bağışıklık sistemimizin de buna hazır olmadığını kaydetti.

Açıklamadan birkaç saat sonra ilk vaka

Gates'in Afrika için yaptığı uyarıdan birkaç saat sonra, Mısır'da ilk koronavirüs vakası görüldü. Kahire yönetimi, Çinli bir turistte virüse rastlanıldığını açıkladı.

2 milyon insan öldü

Asya Gribi, 1957 yılında Çin'den başlayarak, Uzak Doğu'ya daha sonra da Avustralya, Amerika ve Avrupa kıtasına yayılmış olmasından ötürü bu adla anılmaktadır. Asya gribinden ölenlerin sayısının 2 milyon olduğu tahmin ediliyor.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER