Gündem
  • 22.9.2020 11:33

Küfür edip polislere saldıran sarhoş hakime çifte soruşturma

HSK ve Başsavcılık harekete geçti! O hakime çifte soruşturma

Son dakika gelen habere göre Adana’da alkollü olarak araç kullanıp birde kendisi hakkında işlem yapmak isteyen polislerle tartışan hakim Hayrettin Yavuz hakkında hem Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) hem de Adana Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. HSK, idari olarak soruşturma izni verip hakimi Van’a gönderirken Adana Cumhuriyet Başsavcılığı da adli soruşturma başlattı.

Adana'da alkollü şekilde direksiyon başına geçen hakim Hayrettin Yavuz, alkollü araç kullanırken polise yakalandı. Yavuz'un, polisleri tehdit ederek küfrettiği anlar kameraya yansıdı.

POLİSE MUKAVEMET

Merkez Seyhan ilçesi, Sümeh Mahallesi'nde yaşanan olayda Adana'da 5. Sulh Ceza Hakimi olarak görev yaptığı anlaşılan Hakim Hayrettin Yavuz, polise mukavemet etti. dengesini kaybedince yere düşerek bayıldı. Hakim ambulansla hastaneye kaldırıldı.

ÇİFTE SORUŞTURMA

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, Yavuz hakkında 'polise mukavemet', 'mala zarar verme' ve 'trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek' suçlarından adli soruşturma başlattı. 1. sınıf hâkim olan Hayrettin Yavuz hakkında HSK da harekete geçti. Hakkında soruşturma başlatılıp müfettiş görevlendirildi. HSK, soruşturma çerçevesinde Yavuz'u Van Hakimliği'ne tayin etti.

SABAH GAZETESİ

 

 

İLGİLİ HABERLER