Yaşam
  • 8.7.2019 10:06

Kültür Bakanlığı konser için Sıla ile anlaştı

Kültür Bakanlığı'nın 15 Temmuz Şehitleri anma programında Sıla'nın konser vereceği' haberi şehit yakınları ile gazileri öfkelendirdi. Türkiye Gaziler ve Şehit Yakınları Vakfı Başkanı Lokman Aylar, "Sayın Kültür Bakanı ile bu hafta gerçekleştireceğimiz görüşmede milli sanatçılara destek olunması yönünde talebimizi ileteceğiz." dedi.

Muhalif açıklamalarıyla bilinen Sıla, programının en yoğun olduğu dönemde bakanlıkla anlaştı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, yaz konserleri kapsamında şarkıcı Sıla ile el sıkıştı.

İzmir'deki konser programına Sıla'nın da dahil edilmesi tartışmaları da beraberinde getirdi.

Öyle ki; Sıla sanatçılığından çok muhalif kimliğiyle öne çıkan bir isim.

Sıla'nın hendek operasyonları esnasında attığı skandal tweet;

"VATAN SAĞOLSUN DEMEYECEĞİM"

Sıla, terör örgütü PKK'nın başlattığı hendek saldırıları karşısında Türkiye'nin tek yürek olduğu günlerde "Başın sağolsun, vatan sağolsun demek istemiyorum. Utanıyorum"ifadelerini kullandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı konser için Sıla ile anlaştı

YENİKAPI'YA ŞOV DEDİ

Türkiye'nin 15 Temmuz'daki kanlı darbe girişimini atlattıktan sonra birlik olduğu günlerde Sıla attığı tweet ile yeniden gündeme gelmişti.

Şarkıcı Sıla, Yenikapı'da düzenlenecek miting için "Hayır katılmayacağım. Kesinlikle darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

GERİ ADIM ATILSA DA PARA ÖDENECEK

Sıla'nın Kültür ve Turizm Bakanlığı ile el sıkışması bu açıklamalar nedeniyle tepki çekti.

Bakanlığın konseri iptal etmesi durumunda bile Sıla'ya yüklü miktarda tazminat ödenecek.

ENSONHABER

Kültür ve Turizm Bakanlığı konser için Sıla ile anlaştı

'Sadece milli ve yerli sanatçılarımıza destek olunmasını isteyeceğiz'

Haberin kamuoyuyla paylaşılmasının ardından yeniakit.com.tr'yer açıklamalarda bulunan Türkiye Gaziler ve Şehit Yakınları Vakfı Başkanı Lokman Aylar, bu hafta Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'la görüşeceklerini ve görüşmede bazı taleplerinin olacağını söyledi. Başkan Aylar, şöyle konuştu:

"15 Temmuz'da vatan müdafaası için bedenlerini siper ederek Şehitlik mertebesine yükselmiş kardeşlerimizin yakınlarıyla yine bu müdafaada yaralanmış Gazilerimiz, ortaya çıkan haberlerden oldukça rahatsız. Bizler vatanımız için mücadele ederek bedel ödedik. Sayın bakanımıza yapacağımız ziyarette, yalnızca milli ve yerli sanatçılarımıza destek olunmasını isteyeceğiz."

Yenikapı Mitingi için 'şov' demişti

Sıla Gençoğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından bir kaynaşma sembolü olarak düzenlenen Yenikapı Mitingi için kendisine yöneltilen soruya, "Hayır katılmayacağım. Kesinlikle darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum." diyerek cevap vermişti.

YENİ AKİT

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER