Spor
  • 5.12.2018 08:00

Kulüpler Birliği açıklamasında bir skandal daha

Kulüpler Birliği'nin 28 Kasım 2018 tarihinde MHK'nin Hüseyin Göçek ve Halis Özkahya kararlarına tepki olarak yaptığı 17 kulübün imzasının bulunduğu belirtilen bildirinin Kulüpler Birliği Vakfı'nın karar defterine yazılmadığı öğrenildi.

Kulüpler Birliği'nin Galatasaray'a yolladığı yazıda "Vakfımızın 28 Kasım 2018 tarihli açıklaması; Kulüpler Birliği Vakfının üyelerinin geneline yayılan görüşlerin kamuoyu ile paylaşılmasından ibaret olup açıklama içerisinde iddia edildiği gibi Vakfımızın almış olduğu bir karara atıfta bulunulmamaktadır" ifadelerinin yer aldığı bildirildi.

Kulüpler Birliği Vakfı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulunun (MHK) Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında oynanan Galatasaray-Atiker Konyaspor karşılaşmasını yöneten Hüseyin Göçek ile aynı müsabakada Video Yardımcı Hakem (VAR) olarak görev yapan Halis Özkahya'ya ikinci değerlendirmeye kadar maç vermeme kararına sert tepki göstermişti.

17 kulübün imzasıyla yayınlanan bildiriden sonra Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner bildirinin kendisine söylenenden farklı olduğunu dile getirmişti. Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk de konuya ilişkin yaptığı açıklamada "TFF ve MHK eleştirilerine katılıyorum ama Galatasaray ile ilgili bölümlerine katılmıyorum" demişti.

 


 

 

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER