Asayiş
  • 31.5.2022 15:06

Kuzen kızlar 2.5 ay arayla ortadan kayboldu

İzmir'de esrarengiz olay: Önce Buket şimdi de Gözde!

Son dakika haberi: Sır olay İzmir'in Dikili ilçesinde yaşandı... 2,5 ay önce okula gitmek üzere evden ayrılan Buket Uslu'ya (16) bir daha ulaşılamadı. İki gün önce de kuzeni Gözde Uslu (15) sırra kadem bastı. Genç kızların aileleri, çocuklarının kaçırıldığını anlattı. İşte son dakika haberinin detayları...

İzmir Dikili'de iki genç kız kayboldu... Lise öğrencisi Buket Uslu, 8 Mart tarihinde okula gitmek üzere evden ayrıldıktan sonra bir daha geri dönmedi. Kızlarına telefonla da ulaşamayan aile, jandarma karakoluna kayıp başvurusunda bulundu.

Son dakika: İzmir’de esrarengiz olay: Önce Buket şimdi de Gözde!

İZMİR'DE İKİ KUZEN KAYIP

Ancak bugüne kadar genç kızdan haber alınamadı. Buket Uslu'dan gelecek müjdeli haberi bekleyen aile, bu kez kuzeni Gözde Uslu'nun kaybolmasıyla ikinci kez aynı acıyı yaşadı.

Son dakika: İzmir’de esrarengiz olay: Önce Buket şimdi de Gözde!

Geçen pazar günü saat 16.00 sıralarında evden çıkan lise öğrencisi Gözde Uslu da evine dönmeyince yakınları jandarma karakoluna şikayette bulundu. Aile ve mahalle sakinleri Buket ve Gözde'nin kaçırıldığını öne sürerek, gece geç saatlerde Çandarlı Jandarma Komutalığı önünde toplandı.

"KIZIMI VERİN BANA"

Kızı Gözde'nin paltosuna sarılan ve çocuğunun kaçırıldığını iddia eden Seher Uslu, "Bana evladımı verin, kızımı istiyorum. Yavrumu istiyorum. Ben onsuz yaşayamam" diyerek gözyaşı döktü.

Son dakika: İzmir'de esrarengiz olay: Önce Buket şimdi de Gözde!

8 Mart'ta kaybolan Buket'in annesi Gülşah Uslu ise, "Kaç ay geçti aradan, kızımı verin bana. Nerede verilen sözler nerede, şimdi de bu bacı yandı. Daha kaç anne yanacak" diye haykırdı.

"YERİ BELLİ O DA 16 YAŞINDA"

Yaşananları anlatan Gözde'nin amcası Seyran Uslu ise "8 Mart tarihinde amcamın torunu Buket Uslu kayboldu. Aslında nerede olduğunu ve yerini biliyoruz. Dün benim yeğenim de kayıp oldu. Yeri belli ve o da 16 yaşında.Alan kişiler de belli. İki kızımızda lise ikinci sınıf öğrencisi. Evlenme vaadi ile götürüyorlar çocukları. Biz kızımızı götürenlere de ulaştık. Ama 'kızınızı vermeyeceğiz, siz işi zora sürüyorsunuz' gibi konuşmalarla karşılaştık" ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERLER