Gündem
  • 28.2.2011 16:24

LA STAMPA: 'TÜRKİYE'YE TEŞEKKÜR ETMELİYİZ'

İtalyan La Stampa gazetesinin internet sitesinde yer alan bir makalede, Libya'da bulunan vatandaşlarını ve onlarla birlikte yüzlerce yabancıyı kurtarmak için mükemmel bir mekanizma tertip eden Türkiye'ye teşekkür edilmesi gerektiği belirtildi.

Gazetenin Türkiye tensilcisi Marta Ottaviani, “Mille e Una Turchiaö (Bin bir Türkiye) başlıklı web günlüğünde, Türkiye'nin Libya'daki vatandaşlarını tahliye etmedeki başarısına değiniyor. Ottaviani, “Sezar'ın hakkını Sezar'a vermek lazım. Bu sefer Türkiye, bizim tebrik veteşekkürlerimizi gerçekten tam layıkıyla hak ediyor. Türkiye, Libya'da bulunan vatandaşlarının güvenceye alınması ve tahliyesinde kusursuzdu yorumunu yaptı.

Geçen haftadan beri Türkiye'nin Libya'ya 20 kadar çeşitli araç ve 5 bin kilo hayati ihtiyaç malzemesi gönderdiği vurgulanan yorum yazıda, Türkiye'nin kendi vatandaşlarının yanı sıra, aralarında İtalyanların da bulunduğu tüm milletlerden birçok yabancıyı da kurtarmış olduğu belirtiliyor. Muhabir, gemilerin muhteşem belde Marmaris'e yanaştığını ve Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın vatandaşlarının nihai bir varış noktasına ulaşmalarını temin edecek şekilde hareket ettiğinin altını çiziyor. Muhabir ayrıca bu konuda İtalya ve Türkiye'nin mukayese edilemeyeceği mesajını da veriyor.

İLGİLİ HABERLER