Asayiş
  • 21.2.2020 12:59

Leyla Aydemir'in annesi bu sözleri söyleyepi duruşmayı terketti

Leyla Aydemir'in ölümüne ilişkin davada yeni gelişme!

Ağrı'da ailesiyle ziyarete gittiği köyünde kaybolduktan sonra uzak bir noktada cesedi bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in ölümüne ilişkin dava sürüyor. Dün aynı köyden bir kişi gizli tanık olarak dinlenmiş, verdiği ifade kan dondurmuştu. Aralarında küçük kızın amcasının ve babasının kuzeninin de bulunduğu 7 sanık bugün bir kez daha hakim karşısına çıktı. Ajansların geçtiği son dakika bilgisine göre davaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın avukatı da müdahil oldu. Duruşmada Leyla'nın annesi "Önce Allah'ın adaletine sonra sizin adaletinize güveniyorum. Farz edin ki Leyla sisin kızınız" diyerek duruşma salonunu terk etti.

LEYLA AYDEMİR CİNAYETİNDE SON DAKİKA HABERİ

Türkiye'nin konuştuğu Leyla Aydemir cinayetinde son dakika gelişmesi yaşandı. Köyünde kaybolduktan sonra cesedi bulunan küçük kızın ölümünün ardından ortaya çıkan detaylar dehşete düşürmüştü. Dün gizli tanığın dinlenmesinin ardından bugün 1'i tutuklu 7 sanık bir kez daha hakim karşısına çıktı.

7 KİŞİ YARGILANIYOR

Nihat ve Şükran Aydemir çiftinin 15 Haziran 2018 tarihinde gittiği Bezirhane köyünde kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan 4 yaşındaki kızları Leyla Aydemir'in ölümüyle ilgili biri tutuklu 7 sanık ikinci kez hakim karşısında.

TUTUKLI AMCA SEGBİS İLE BAĞLANACAK

Minik Leyla'nın ölümüyle ilgili, "kasten adam öldürme" suçundan tutuklu yargılanan baba Nihat Aydemir'in amcasının oğlu Mehmet Ali Aydemir (28) 17 ay sonra serbest bırakıldı. İlk duruşmada ise amca Yusuf Aydemir tutuklanmıştı. Ayrıca tutuklu bulunan Yusuf Aydemir duruşmaya SEGBİS aracılığıyla bağlandı.

BAKANLIK AVUKATI DA KATILDI

Minik Leyla'nın ölümüyle ilgili ikinci duruşmaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı ve Ağrı Barosu avukatları müdahil oldu.

NNE DURUŞMA SALONUNU TERK ETTİ

Davada anne Şükran Aydemir, mahkeme başkanına "Önce Allah'ın adaletine sonra sizin adaletinize güveniyorum. Farz edin ki Leyla sisin kızınız" diyerek duruşma salonunu terk etti.

Anne Aydemir, duruşmaya katılmayacağını söyledi.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER