Dünya
  • 29.9.2014 22:16

Libya’da mahsur kalan 36 işçi İstanbul’a geldi

Libya'daki Türk inşaat firmalarında çalışan ve güvenlik nedeniyle tahliyelerinde gecikmeler yaşanan 396 Türk işçiden 36’sı akşam saatlerinde Atatürk Havalimanı’na geldi. 

İnşaat firmasının İdari İşler Müdürü Rafet Aydoğdu, herhangi bir çatışma olmadığını belirterek gecikmenin sebebini ise havalimanından kaynaklandığını belirtti. Aydoğdu, “Misurata’dan geliyoruz. 36 kişi geldik. Gat bölgesinde çatışma falan yok. Gat Libya’nın en sakin yeri. Orada herhangi bir çatışma olmadı. Biz Türkiye’ye gelmek için şantiyemize en yakın havalimanı olduğu için oraya gittik. Orada da gecikmeler oldu. Gat Havaalanında ışıklandırma olmadığından uçak organizasyonunda biraz gecikme oldu ama buraya geldik herhangi bir sıkıntı yok” dedi.

İşçilerden Necmettin Gemi ise, “Libya’daki Türk işçileriz. Orada ki işimiz bitti ve topluca geldik. Bu söylentiler sadece uçakların geç gelmesinden kaynaklanan bir olay. En son gelen kafile biziz. Mağdur olsak söyleriz. Herkes burada. Türkiye’yi yaygaraya vermeye gerek yok” şeklinde konuştu. 

 

İLGİLİ HABERLER