Ekonomi
  • 23.1.2020 12:00

Maaş farkları bugünden itibaren ödenecek...

Milyonlarca emeklinin beklediği son dakika haberi geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, memur emeklilerinin maaş farklarının bugünden itibaren ödeneceğini duyurdu. Söz konusu haber sonrası emekliler internet üzerinden araştırmalarını hızlandırarak 'emekli maaş farkı ne kadar olacak?' 'emekli maaş farkları ne zaman yatacak' sorusunun yanıtını aramaya başladı. Bakan Selçuk öte yandan, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin de aylıklarının 25-28 ocak tarihleri arasında ödeneceğini belirtti.

Milyonlarca emeklinin gözü maaş farkındaydı. Ocak ayında zamlı maaşlarına kavuştuktan sonra maaş farkları için beklemeye koyulan vatandaşlar için son dakika haberi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan geldi. Bakan Selçuk memur emeklilerinin maaş farklarının bugünden itibaren ödeneceğini duyurdu.Bakan Selçuk, Emekli Sandığı (Memur) emeklilerinin maaş farklarının bugün ödeneceğini açıkladı. 4a (SSK) emeklilerine maaşları 26 Ocak'a kadar, 4b (Bağ-Kur) emeklilerine ise aylıkları 25 ila 28 Ocak tarihleri arasında ödenecek. 2 milyonu aşkın emekliye, 500 milyon lirayı aşkın maaş farkı ödenecek.

Bakan Selçuk, bu kapsamda 2 milyon 274 bin 975 kişiye, toplam 500 milyon 288 bin 542 lira 74 kuruş tutarında maaş farkı yatırılacağını belirtti.

Hak sahiplerinin ek ödemelerini aylık almakta oldukları banka ve PTT Şubelerinden alabileceğini belirten Bakan Selçuk, açıklamasında emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayarak, "Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize, yapılacak ek ödemelerinin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

 

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER