Spor
  • 26.10.2020 11:43

Macron'un İslam'a saldırısı üzerine dünya yıldızı Pogba Fransa milli takımını bıraktı

Pogba Fransa Milli Takımı'nı bıraktı! Macron'a İslamiyet tepkisi

Fransa Milli Futbol Takımı'nın dünyaca ünlü yıldızı Paul Pogba, Emmanuel Macron'un terörizmi İslam ile bağdaştıran sözleri sonrasında milli formayı bıraktı. Konuyla ilgili resmi bir bildirim yapılmazken Pogba'nın bir sonraki milli arada Fransa forması giymeyeceği aktarıldı.

Paul Pogba Religion: How Islam Shapes The French Midfielder

İslam düşmanı Emmanuel Macron'un terörizmi İslam ile bağdaştıran sözleri sonrasında Fransa'da yaşayan Müslümanlar adeta ayaklandı. Macron'un skandal ifadelerinden geri adım atmamasının ardından Fransa Milli Futbol Takımı oyuncularından Paul Pogba radikal bir karara imza attı.

MANCHESTER, ENGLAND - DECEMBER 26: Paul Pogba of Manchester United prays at  full time during the Pr… | Jogadores do manchester united, Paul pogba,  Manchester united

İngiliz basınından The Sun'da yer alan habere göre Pogba, Macron'un İslam üzerine yapmış olduğu açıklamalar sonrasında milli takım kariyerinin sonlandırdı. Konuyla ilgili resmi bir bildirim yapılmazken Pogba'nın bir sonraki milli arada Fransa forması giymeyeceği aktarıldı.

Paul Pogba umreye gitti

Orta doğu basınında yer alan haberlerde ise Fransa'da yaşanan terör olaylarıyla ilgili olarak İslam'ı suçlama gafletinde bulunan Macron'un bu tutumu sonrasında Pogba'nın da ülkesindeki Müslümanlar adına böyle bir karar aldığı ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER