Ayşe Arman anadan doğma soyundu!..

7.6.2012 - 00:00

Son günlerin en tartışmalı konusu haline gelen kürtaj tartışmalarına ünlü yazar Ayşe Arman'dan çıplak protesto geldi.

Hükümet ile muhalefet arasında hararetli tartışmalara sahne olan kürtaj kavgasına Ayşe Arman'da dahil oldu. Ünlü köşe yazarı  kürtaj tartışmalarını anadan doğma soyunarak protesto etti. Bugünkü köşe yazısını kürtaj konusuna ayıran Arman, soyunarak kameraların karşısına geçti. Okuyucularından konu ile ilgili destek isteyen Ayşe Arman'a yüzlerce resim gönderildi.

Ayşe Arman bugünkü köşesinde kürtaj karşıtlarının fotoğraflarıyla desteklediği 'Benim bedenim, benim kararım' kampanyasına, köşesinde kendi fotoğrafını da yayınlayarak katıldı.

İşte Arman'ın o yazısı

Çığ gibi büyüyen tepki Benim bedenim, benim kararım

Çok seviyorum Türkiye seniiiiiii.... İşte budur!

“Bizim bedenimiz, bizim kararımız. Çek elini bedenimizden!” fikrinin arkasında durmak budur.
Tavır koymak budur.Hakkını savunmak budur.
“Kürtaj tartışmaları” hararetle tüm yurtta yaşanırken, Bianet’çiler (bianet.org) bir kampanya başlattılar. Ve çığ gibi büyüdü. Genci, yaşlısı, türbanlısı, türbansızı, düzcinseli, eşcinseli, kadını, erkeği, Başbakan’ın açıklamalarına katılmayan HERKES fotoğraf göndermeye başladı. Binlerce...
Fotoğrafları cep telefonlarıyla çektiler, siteye yüklediler.
Bundan daha güzel, daha etkili bir “sivil toplum tepkisi” düşünemiyorum.
Siteye girip fotoğraflara bakmaktan kendimi alamıyorum.
Müthiş müthiş!
Küfür yok, hakaret yok.
Zekice başkaldırmak var. İtiraz etmek var.
İsyan etmek var.
Siz de bu kampanyadan geri kalmayın!
Tepkinizi gösterin, katılın! Fotoğraflarınızı facebook’ta “benim kararım”a gönderebilir veya benimkararım.org sitesine yükleyebilirsiniz. Ya da kampanya@bianet.org adresine e-mail olarak atabilirsiniz...

 

İŞTE AYŞE ARMAN'A GÖNDERİLEN O ŞOK KARELER...

Yorumları Oku (3)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
 • sevil
  11.6.2010

  Zemine uygun yapıldığı takdirde , her zeminde ev yapılabilir.Aksi halde Japonyada hiç inşaat yapılmaması gerekir çünkü zemini bataklık .Zemin değil yapı öldürür.Japonyada gökdelenler yapılıyor.Lütfen 2 katlı binalarla şehirleri kasabaya çevirmeyelim .Ozaman mühendislik ilkeleri ve teknoloji nerede kaldı.İnsanların mağduriyetinide düşünün.Uzaktan yapılmasın demek kolay .Oradaki insanların mağduriyetini düşünerek teknolojik zemine uygun binalar yapılsın.Herşeyden korkarsanız bir yere varamazsınız.Ayrıca mikrobölgeleme denilen bir şey var.İBB nin Japonlarla yaptığı mikrobölgeleme çalışmalarında , 1999 sonrası yapılan zemin etüdlerinin hiç bilimsal olmadığı ortaya çıktı.Esas olan mikrobölgeleme çalışmalarının sonucudur.Önce yapılan zemin etüdleri bilimsel değildir.Zaten akyazı belediye başkanıda bunu söylemiştir.Çok da haklıdır.

 • yiğit
  4.12.2007

  Ya kardeşim ne uğraşıyorsunuz, yağmur duası gibi ALLAH'a dua edelim bu ülkeden fayları kaldırsın, hiç deprem olmasın.MEMLEKETİMDEN İNSAN MANZARALARI İŞTE. YA BU KADAR CAHİLLİK OLMAZ BE, BU İNSANLARA AKP DEĞİL DAHA BETERİ MÜSTEHAK.

 • 4.12.2007

  ALTINA YAPINDA BİR DAHA UĞRAŞMAZSINIZ DİREK TOPRAK ALTINA..

       Hakkımızda/Künye
       • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
       • Kuruluş : 21 Mart 2001
       • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
       • Editörler
       • Necmi Kurucu
       • Melek Baritoğlu
       2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
       Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.