Ankara'da yeni metro hatlarında geri sayım

12.3.2013 - 17:16

Ankara metrosuna eklenecek yeni hatlar için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Kızılay-Çayyolu ve Batıkent-Sincan hatlarında test sürüşleri 29 Ekim 2013'te başlayacak.

KIZILAY-ÇAYYOLU HATTININ BİTME TARİHİ ÖNE ÇEKİLDİ

Yapımı süren Kızılay-Çayyolu metrosunun beklenenden de erken bitirilmesi planlanıyor. Yaklaşık 17 kilometre uzunluğundaki bu hat, tamamlandığı zaman günlük yaklaşık 300- 400 bin kişiyi taşıyacak. Karayoluyla 40 dakika süren yolculuk da 24 dakikaya inecek. Kızılay- Çayyolu hattı üzerinde toplam 11 istasyon bulunuyor.

Kızılay- Çayyolu hattındaki çalışmalarla ilgili bilgi veren Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Metin Tahan, "Biz Kızılay'dan bu 16.7 km lik mesafeyi, yolcularımıza insanlarımıza 24 dakikada ulaşmış olacaklar. Ve konforlu, rahat bir seyahat yapmış olacaklar" dedi.

İKİ HATTA 29 EKİM'DE TEST SÜRÜŞÜ BAŞLIYOR

Bu hattın tamamlanması için öngörülen tarih Haziran 2014'tü. Yapılan sıkı çalışmalar sonucu tarih öne çekildi. Kızılay- Çayyolu metrosu test sürüşleri 29 ekim 2013'te başlıyor. Batıkent- Sincan hattı için de hedeflenen tarih aynı.

KEÇİÖREN-TANDOĞAN HATTI İSE?

Ancak Keçiören hattının tamamlanması 2014'ü bulacak.

Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Metin Tahan, "Toplam metro hatlarını ilave ettiğimizde, bu yıl sonu ve Keçiören-Tandoğanı da 2014 yılı içerisinde bitirdiğimizde, Ankara'da 6,5 kilometrelik bir metroya kavuşmuş olacağız" diye konuştu.

 

TRT

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.