Kaçtı denilen kadın albay teslim oldu

24.9.2012 - 18:12

YUSUF MELİKOĞLU
İSTANBUL (İHA) - Balyoz davasında haklarında yakalama kararı çıkarılan sanıklardan 6’sı daha tutuklandı. Geçtiğimiz günü hükmünü açıklayan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nin hapis cezasına çarptırdığı ve haklarında yakalama kararı verdiği sanıklardan 6’sı daha cezaevine gönderildi. Adliyeye gelen albaylar Mesut Zafer Sarı, Çetin Can, Süha Civan, emekli albaylar Yavuz Kılıç, Berna Dönmez ve Erden Ülgen mahkemeye çıktı.
Kimlik tespitlerinin ardından Mahkeme Başkanı Ömer Diken, “Biz bu konuda tutuklama irademizi ortaya koymuştuk” dedi. Mahkeme sanıkların yakalama kararını kaldırarak tutuklanmalarına karar verdi. Başkan Diken’in “Siz dışarıda bekleyin biz işlemleri tamamlayacağız” sözleri üzerine sanık Çetin Can, “Cezamın ne olduğunu öğrenmek istiyorum. Okudum geldim ne ceza aldığımı bilmiyorum” dedi. Bunun üzerine Başkan Diken, kararın bir örneğinin sanıklara verilmesini istedi. Mahkemenin son tutuklama kararı ile beraber hakkında yakalama kararı çıkıp tutuklananların sayısı 22‘ye çıktı.
Öte yandan hükmün açıklanmasından sonra salondan kaçtığı iddia edilen emekli Albay Berna Dönmez, kararı beklediği sırada basın mensuplarına açıklamada bulundu. Dönmez, “Ben o gün salondan kaçmadım. Karar açıklandığı sırada salon dışındaydım. Eşim bana gelip ceza aldığımı söyleyince fenalaştım. Hakkımda tutuklama kararı çıktığını bilmiyordum. Eşim beni alarak eve götürdü” dedi.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.