GALATASARAYLI FATMA NİNE, 106. YAŞINI KUTLADI

3.7.2011 - 16:19

Galatasaray ile yaşıt olan Fatma Nine, 106. yaş gününü kutladı. Artvin'in Şavşat ilçesine bağlı Çukur Köyü'nde yaşayan 1905 doğumlu ve fanatik Galatasaraylı olarak bilinen Fatma Nine yaş gününü kutladı.

NURBAY USTA
ARTVİN
Fatma Nine'nin doğum günü kutlamasına Şavşat Kaymakamı Salih Altun ve eşi Yeşim Aktürk Altun, Şavşat Devlet Hastanesi Başhekimi Operatör Doktor Gürol Köroğlu ile eşi Esra Köroğlu ve 2 yaşındaki kızları Hayat Köroğlu, Şavşat Bedensel Engellilerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nurbay Usta, Fatma Nine'nin oğlu Ziver Çolak, komşuları ve yakınları katıldı.
Şavşat Kaymakamı Altun ve beraberindekileri karşısında göre Fatma Nine'nin heyecanlandığı gözlenirken, "Benim yavrularım gelmiş" diyerek, gelenlere sarıldı ve hasret giderdi. Fatma Nine, 3 gün önce hayatını kaybeden 95 yaşındaki kardeşi Alaattin Meydan'ın üzüntüsünü yaşarken, Kaymakam Altun kendisine taziyelerini sundu. Fatma nine "Allahım keşke beni alsaydın. O daha çocuktu ifadesi kullanması ise dikkat çekti.
Fatma Çolak, üzerinde 106 adet Galatasaray'ın forma rengi olan sarı kırmızı mumlar yakılı pastayı önce üfledi ardından da pastayı Kaymakam Altun ile birlikte kesti. Fatma Nine, eski dönemlerde fakirlik olduğuna işaret ederek, "Eski zamanlarda fakirlik vardı. Yiyecek bulamazdık, ağaçların yapraklarını yediğimiz bile olmuştur. Bugünümüze kadar geldik. Allaha şükürler olsun, ekmeğimiz, peynirimiz var" dedi.

FATMA NİNE, FATİH TERİME GÜVENİYOR
106. yaş günün kutlayan Fatma Nine, geçen sezon Ali Sami Yen Stadı'nda oynanan Ankaragücü ve Trabzons Avni Aker Stadı'ndaki Galatasaray-Trabzonspor maçlarına Kulüp Başkanı Adnan Polat'ın daveti üzerine gitmişti. Fatma Nine, bu sezon Galatasaray'a başarılar dilerken, "Geçen sezon beni çok üzdüler. İnşallah bu yıl beni üzmezler. Fatih Terim'e çok güveniyorum" ifadelerini kullandı. Parmağında Galatasaray'ın renkleri taşıyan Sarı-kırmızılı yüzük takan Fatma nine, kutlama sırasında "En büyük Galatasaray" diyerek doğum gününü kutlamaya gelenlere tek tek sarılarak arkalarından türkü söyledi.

Yorumları Oku (1)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
 • cankurt
  1.8.2010

  Eğer bu YAŞ'ta bu aslan parçası general ve albaylarımız terfi ettirilmez ise, bunun sorumlusu tarih önünde sorgulanacaktır. Başta bugünün genelkurmay başkanı, başbakan ve cumhurbaşkanı diyarbakır belediye başkanı olan kişiye kendilerine yaptıkları o kadar hakaretten sonra tahammül gösteriyorlar ise bu askerlerin hiç bir suçu günahı yoktur. Suçları devlete 40 yıl hizmet etmeleridir. Dağda itler ile çarpışan bu ordunun göze çarpan gözbebeği subayları yakacaksanız, sizde yanarsınız sayın hakim-savcılar... yüksek askeri şuraya katılan tüm yetkililer, bu devlet yoktan kurulmadı, gelin içinde yaşadığınız devletin kuruluşunu bir kez daha gözden geçirin, zor şartları düşünün orduyu ve vatandaşı ikiye bölmeden iyi işler çıkarın... Bakın ülke hakkatende bölünmenin eşiğine gelmiş, biz bile büyükşehirlerde artık Türk-Kürt ayırımına ister istemez başlatıldık.... Artık hiç bir kimse kürtlerden alışveriş yapmak istemiyor... Bunu biz tamir etmeyeceğiz, dağdaki itleride şu aşamada bu halk indirmeyecek, gerektiği yerde bu halk o dağları nakış gibi işler... ama bu işler önce sizlerin... Milletin güvenini kazanın, millet artık, yargıya, parlementoya ve hükümete güvenmiyor... meydanlar sizi yanıltmasın, evdeki tencerelere bakın siz... kaynıyormu kaynamıyormu?

       Hakkımızda/Künye
       • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
       • Kuruluş : 21 Mart 2001
       • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
       • Editörler
       • Necmi Kurucu
       • Melek Baritoğlu
       2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
       Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.