ESRAR'engiz kuyruk

3.1.2014 - 16:19

Amerika'nın Colorado Eyaleti yasal olarak esrar satışına izin verdi. Colorado bu kararıyla ABD eyaletleri arasında esrara izin veren ilk eyalet oldu.
Karardan sonra esrar satan mağazaların önünde uzun kuyruklar oluştu.
Dünyada esrar satışına ve kullanılmasına izin veren tek ülke ise Şili

ABD’nin Colorado eyaletinde yeni yılla birlikte yürürlüğe giren yasayla 21 yaşın üzerindekiler, eğlence amaçlı 28.35 gram (1 ons) marihuana satın alabilecek. Yasal esrar satışının hayata geçmesiyle dükkanların önünde kuyruklar oluştu.
Esrar satışı önündeki yasağın kaldırıldığı gün Colorado’da 30’a yakın dükkanda esrar satışına başlandı. “Yeşil Çarşamba” olarak adlandırılan 1 Ocak 2014 için günler öncesinden hazırlanan dükkan sahipleri esrar depolamaya başlamıştı.

2012 yılının Kasım ayında Colorado ve Washington’da, 21 yaşını doldurmuş kişilere uygulanan esrar bulundurma ve esrar kullanma yasağının kaldırılması için oylama yapılmış ve sonuçta esrarın yasallaştırılması kararı çıkmıştı.

Yeni yasa uyarınca, esrar alkol gibi satılabilecek. Colorado’da yaşayanlar bir ons yani yaklaşık 28 gram, Colorado eyaleti dışındakiler ise bu miktarın dörtte birini satın alabilecek. Esrar yalnızca mülk sahiplerinin izniyle, özel mekânlarda tüketilebilecek.

 

Haberin Fotoğrafları
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.