BİLGİSAYAR PARÇALAYARAK İNTERNETE SANSÜRÜ KINADILAR

16.5.2011 - 00:08

Bursa'da, 22 Ağustos'ta hayata geçecek olan "İnternetin Güvenli Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar" yönetmeliğine tepki için eylem düzenlendi.
Nilüfer Kent Konseyi ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti'nin düzenlediği internete sansüre karşı yürüyüş, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'nda gerçekleştirildi. Hastane alanına kadar yürüyen yüzlerce internet kullanıcısı, "22 Ağustos internet sansürü onaylanırsa internetimi kapattıracağım", "Vatandaş internete sahip çık", "15 Mayıs internet sansürü için toplanıyoruz", "İnternetime dokunma. İnternette sansüre hayır" sloganları attı. Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, internete aile ve çocuğa yönelik filtre adı altında bir sansür uygulaması getirilmek istendiğini belirterek, "Bunu 22 Ağustos'ta uygulamak istiyorlar. Şuanda bile 60 bin site yasaklı durumda. Tüm interneti ellerinde tuttuklarında istedikleri siteyi yasaklayabilecekler. Bu dünyanın hiçbir yerinde uygulanmıyor. Uygulananlar da özel şirketler tarafından uygulanıyor. Bu filtreleme olayı devlet tarafından değil, özel şirketler tarafından uygulanmalı. Zaten isteyen aileler çocukları için özel filtreler uygulayabiliyor. Bu yasanın biran önce düzeltilip daha çağdaş bir düzeye getirilmesini talep ediyoruz" dedi.
Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi adına konuşan Murat Bulvaç ise, güvenli internet filtreleme uygulamasının kaldırılması gerektiğini söyledi.
Konuşmaların ardından internet kullanıcıları tarafından bir bilgisayar paramparça edilerek, sansür protesto edildi.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.