112 PERSONELİNE YEMEK MÜJDESİ!..

20.8.2011 - 17:13

ANKARA (A.A) - Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Maliye Bakanlığı ve Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı nezdinde yaptığı girişimler neticesinde, 112 acil sağlık hizmetlerinde çalışan personelin ücretsiz yemek yardımına kavuştuğu ifade edildi.
Konuyla ilgili Devlet Memurları Yiyecek Yardım Yönetmeliği'nde yapılan değişikliğin bugünkü resmi gazetede yayımlandığının anımsatıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Söz konusu yönetmeliğe göre, 112 acil sağlık hizmetlerinde çalışan personel, İl Sağlık Müdürlüklerince belirlenecek Sağlık Bakanlığına bağlı en yakın yataklı tedavi kurumlarında hastalar için oluşturulmuş yemek servislerinden veya İl Sağlık Müdürlüklerinin yemek servislerinden ücret ödemeden yararlanacak.
Hizmetin kesintisiz olması nedeniyle görev yerinden ayrılamayacak durumda bulunan 112 Personeline ise ücretsiz kumanya dağıtılacak. Yapılan değişiklikle 112'de görevli personele aylık 75 TL civarında katkı sağlandı. Ücretsiz yemek hakkından 112'de çalışan sözleşmeli personel de faydalanacak."
Açıklamada, Sağlık Bakanı Akdağ'ın konuya ilişkin görüşlerine de yer verildi.
"112 personeli için yaptıklarımızla vatandaşlarımız için göstermiş oldukları fedakarlıkların karşılığını vermemiz mümkün değil" ifadesini kullanan Akdağ, ayrıca kısa bir süre önce Ek Ödeme Yönetmeliğinde değişiklik yaparak, 112 personeline ek puan verilmesinin sağlandığını anımsattı. Akdağ, ayrıca 112 personelinin kıyafet bedellerinin karşılanması için özel düzenleme yapmak hususunda Maliye Bakanlığı ile anlaştıklarını kaydetti.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.