Asayiş
  • 22.8.2009 00:33

MAHALLELİ ŞİKAYET EDİNCE NİŞANI POLİS BASTI!..

İZMİR'in Tire İlçesi'nde, 14 yaşındaki Ö.K. ile 26 yaşındaki İsmail Korkmaz'ın nişanını, mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine polis bastı. Zorla evlendirildiği yönündeki şikayetlerin doğru olmadığını savunan Ö.K., “Nişanlımı çok seviyorum. Gerekirse mahkeme kararıyla yaşımı büyütürüm” dedi.

Şehit Ali İhsan Kalmaz İlköğretim Okulu 7'nci sınıf öğrencisi Ö.K. ile Tire Belediyesi'nde işçi olarak çalışan İsmail Korkmaz'ın geçen 13 Ağustos'ta Karacaali Semti'ndeki nişanını, mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine polis bastı. Küçük kızın zorla evlendirildiği iddia edildi. 2 ailenin de ifadesine başvuran polis, nişanın zorla yapılmadığını öğrenince mahalleden ayrıldı. Nişanlısını çok sevdiğini ve birlikteliğe iki ailenin de rızası olduğunu anlatan Ö.K., “Tire Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polisler nişanımıza geldi. Polislere evlenmediğimizi, sadece nişan yaptığımızı anlattık. Herşeyin rıza dahilinde olduğunu söyledik. Onlar da anlayışla karşıladı” dedi. Okulunu çok sevdiğini, ancak bir yıl önce tanıştığı İsmail Korkmaz'a olan sevgisinin daha ağır bastığını belirten Ö.K., “Kasap kalfası olarak çalışan babamın geliri belli. Evde altı kardeşiz. Zor şartlarda geçimimizi sürdürüyoruz. Nişanlımı çok seviyorum. Burada herkes zorla evlendirilmek istendiğimi düşünüyor. Yaşımın küçük olduğunu biliyorum. Ancak, bir yıl nişanlı kaldıktan sonra, gelecek yıl babamın da rızasıyla mahkemeye başvurup kemik yaşımı büyütmek istiyorum. Nişanlım İsmail Korkmaz ile evlenmek için her şeyi göze aldım. Bizi ayırmaya kalkarlarsa canıma kıyarım. Benim yerim bundan sonra bu evdir” diye konuştu.

‘BAŞLIK PARASI VERMEDİK’

Nuriye Korkmaz ise gelin adayı Ö.K.'nın ailesine 2 bin lira başlık parası verdikleri yönündeki iddiaları yalanladı, “Biz ailesine evlilik hazırlıkları yapsınlar ve evlerine eşya alsınlar diye 2 bin lira para verdik. Verdiğimiz para kesinlikle başlık parası değil. Bu beraberlikte her iki ailenin de rızası var. Üstelik, güzel bir kız olduğu için çevreden çok rahatsız eden oluyordu. Kaçırmalarından korktuk ve hemen ailesinden isteyerek nişan yaptık” dedi.

İLGİLİ HABERLER