Asayiş
  • 13.1.2020 15:23

Mangal ateşini yakınca bomba gibi patladı

KAYNAK : YENİ AKİT

Diyarbakır'da şöminede barbekü hazırlığı faciayla sonuçlanıyordu. Barbekü hazırlığı sırasında ateşin yakılmasıyla birlikte şöminedeki kimyasal maddenin bomba gibi patlaması sonucu 3 kişi yaralandı.

barbekü patladı ile ilgili görsel sonucu

Diyarbakır’da bir kişi, evlerinin balkonunda bulunan şöminede barbekü yapmak için hazırlık yaptı. Ateşin yakılması ile şöminenin içinde bulunan kimyasal maddenin patlaması sonucu 1'i ağır 2 kişi yaralandı.

Barbekü hazırlığında facianın eşiğinden dönüldü! Ateşi yakınca bomba gibi patladı

Olay, Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi Peyas Mahallesi 233 sokakta bulunan Hasanoğlu Apartmanı 7. katında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre ev sahibi Saliha Ç., yanında bulunan diğer aile fertleri ile balkondaki şöminede barbekü yapmak için hazırlık yaptı. Ateşin yakılması ile birlikte şöminenin içinde bulunan kimyasal madde bomba gibi patladı. Olayda Saliha Ç. ile ismi öğrenilemeyen bir kişi yaralandı. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine 112 acil sağlıkitfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri evde çıkan yangına müdahale ederek söndürdü.

1 kişinin durumu ağır

Yaralanan 2 kişi, olay yerinde yapılan ilk müdahalelerinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Saliha Ç.'nin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Olayla ilgili geniş çapta inceleme başlatıldı.

İLGİLİ HABERLER