Gündem
  • 20.3.2019 21:33

Mansur Yavaş'tan HDP çarkı : Dilim sürçmüş

Mansur Yavaş'tan U dönüşü: Dilim sürçtü...

Millet İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ın HDP ile ilgili sözleri tepki çekmişti.HDP'li Sırrı Sakık ve Hasip Kaplan, sosyal medya hesabından yaptıkları sert açıklamalarda Yavaş'a tepki göstermişti.

HDP'LİLER TOPLUMA KAZANDIRILMALI
Yavaş katıldığı bir televizyon programında HDP ile ilgili soruya ''Ben HDP'lileri terörist olarak görmüyorum. HDP'lilerin topluma kazandırılmasını düşünüyorum, tek adam pençesinden kurtarılması gerektiğini düşünüyorum. Böyle bir söz de etmedim. 7 Haziran'da HDP 80 milletvekili çıkarmıştı, 1 Kasım'da 40'a indi, yarısı AK Parti'ye verdi. HDP'nin hepsini terörist olarak görmek yerine, bir kısmını PKK'nın pençesinden kurtarmak gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullanmıştı.

OY KAYGISINA DÜŞTÜ ''DİLİM SÜÇTÜ'' DEDİ...
Tepkilerin büyümesinin ardından oy kaygısına düşen Yavaş'tan hemen u dönüşü geldi. Yavaş, bu kez katıldığı televizyon programında sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyleyerek ''Dilim sürçmüş olabilir'' açıklamasını yaptı.

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    Mansur'a tahsil etmediği avukatlık ücretinin gelir vergisini niye ödemedin diye soru soruyor yahu tahsilat olursa vergide olur, Mansur'a vergi kaçırdı diyenler ağzından kaçırıyor bende özel sektörde 40 bin Tl maaşla görev yaptım diyor ama basında çıkan SSK primlerine bakıyorsun hepsi asgari ücret üzerinden işvereni maaşının geri kalanını elden ödemiş daha az ssk primi ödemek için maaşı alanda memnun daha az ssk primi daha az vergi ödemiş bunu devlete şikayet etmemiş.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER