Medya
  • 12.11.2021 11:40

Masumlar Apartmanı ve Kırmızı Oda'nın psikoloğunun seans ücreti dudak uçuklattı

Efsane dizilerin mimarının seans ücreti dudak uçuklattı!

Masumlar Apartmanı, Camdaki Kız, Kırmızı Oda gibi adını televizyon tarihine kazıyan kült dizilerin mimarı Psikolog Gülseren Budayıcıoğlu'nun danışanlarından aldığı bir seanslık ücreti ortaya çıktı. İşte 20 dakika Gülseren Budayıcıoğlu'nun karşısında oturmanın bedeli...

Daha önce İstanbullu Gelin ve hemen ardından da Masumlar Apartmanı, Doğduğun Ev Kaderindir, Kırmızı Oda ve Camdaki Kız dizilerinin uyarlaması ile adından sıkça söz ettiren Psikolog Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun seans ücretiyle ilgili sızan bilgiler sosyal medyayı şaşkınlığa uğrattı. Televizyon tarihine kazınan başarılı dizilerin mimarı Budayıcıoğlu'nun 20 dakikalık bir seans ücretinin 1200 TL olduğu konuşuluyor. Seans ücreti kadar Budayıcıoğlu'nun muayenehanesinin nerede ve hangi ildTV ekranlarında son yıllarda özellikle Masumlar Apartmanı, İstanbullu Gelin, Camdaki Kız ve Kırmızı Oda dizilerinin isimleri çokça duyulmaya başlandı.

 Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitaplarından uyarlama olan bu iki dizide izlenme rekorları kırarken, izleyenler kitapları, Gülseren Budayıcıoğlu'nun muayane ücretleri ve hayatı hakkında bilgi toplamaya da başladı.e olduğu da çok merak edilen diğer detaylar arasında...

2005 yılında her zaman hayalini kurduğu Ankara’nın en büyük psikiyatri merkezi olan Özel Madalyon Psikiyatri Merkezi’ni kurarak halka hizmet etmeye başlayan Dr. Gülseren Budayıcıoğlu'nun 20 dakikalık bir seans ücretinin 1200 TL olduğu sosyal medyanın en çok konuşulanları arasında...

Budayıcıoğlu'nun seans ücretinin ortaya çıkmasınına rdından Twitter başta olmak üzere pek çok sosyal medya kanalında bu ücretler 'fazla yüksek' bulunarak ti'ye alındı, caps'ler ardı ardına patladı. En çok paylaşılan yorum ise "Aklınıza sahip çıkın. Psikolog-psikiyatr fiyatları uçmuş" şeklinde oldu.

2008 yılında ikinci kitabı olan “Günahın Üç Rengi” adlı kitabını yayınlayan Budayıcıoğlu, kurucusu olduğu Madalyon Psikiyatri Merkezi İstanbul’da Levent ve Suadiye şubelerini de açtı.

Budayıcıoğlu'nun seans ücreti sosyal medyayı adeta ikiye böldü. Şu anda ekibi olan 75 kişilik psikiyatrist ve psikolog kadrosuyla hastalarına hizmet eden Budayıcıoğlu'nun bir seans ücretinin 1200 TL olması sosyal medyada hem ti'ye alındı hem de başarılı bir doktor olması nedeniyle bu ücretlerin normal olduğu görüşleri paylaşıldı.

Gülseren Budayıcıoğlu'nun kurucusu olduğu Madalyon kliniğinde ise diğer doktorların seans ücretleri 300 TL'den,45 dakika için 650 liradan başlıyor.

1 yıl içinde randevu almak imkansız...

Ankara'daki şubede ise 320 ile 565 TL arasında değişkenlik gösteriyor... Ancak şubelerde doluluk ve aşırı talepten dolayı 1 yıla kadar randevu verilemediği sosyal medyada konuşulan dikkat çekici detaylardan...

Gülseren Kavas ya da bilinen adıyla Gülseren Budayıcıoğlu (d. 1947, Ankara), Türk psikiyatr, yazar ve sunucu. Budayıcıoğlu, 1947 yılında Ankara'da doğdu. Kendi tanımlamasıyla, "sevecen" bir babası ve "fedakar, otoriter" bir annenin kızıdır. Yükselen ve Mustafa isimlerinde iki küçük kardeşi vardı. Ortaokul ve lise eğitimini TED Ankara Koleji'nde, lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde aldı.

Lisans eğitimi yılları TRT televizyonunun faaliyete geçtiği yıllara denk gelmektedir. Bu süreçte TRT'nin açtığı spikerlik sınavına girip kazandı, 1965 yılında TRT televizyonlarında spikerlik yapmaya başladı. Okul arkadaşları ve hocaları tarafından kendisine "Miss TRT" lakabı takıldı.1972 yılı Eylül ayında üniversiteden mezun oldu, bu dönemde spikerlik ve doktorluk arasında seçim yapması için baskılara maruz kaldı ve aynı yılın sonunda kasım ayında spikerliği bıraktı, Aralık ayı itibarıyla üniversitede asistan olarak göreve başladı.

İlk dört romanı ve 2019 yılında çıkarttığı Camdaki Kız romanı, psikoterapik romanlardı, bunları tanık olduğu gerçek vakaları hikâyeleştirerek yazdı. Star TV'de yayınlanan İstanbullu Gelin dizisi yazarın Hayata Dön kitabının bir uyarlamasıdır. TV8'de yayınlanan Doğduğun Ev Kaderindir dizisi ise yazarın Camdaki Kız adlı eserinden uyarlanmıştır. Bu iki uyarlamanın ilgi görmesinin ardından 2020 yılında ''Madalyonun İçi, Bir Psikiyatrın Not Defterinden kitabından iki farklı dizi; TV8'de Kırmızı Oda ve TRT 1'de Masumlar Apartmanı dizileri uyarlanarak yayınlanmaya başladı. Yazar yeni kitabının adının Kırmızı Pelerin olacağını açıkladı.

İLGİLİ HABERLER