Gündem
  • 31.5.2006 00:04

MECLİS KARIŞTI, CHP GENEL KURUL'U TERKETTİ

ANKARA - CHP İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, ''5 bin 587 gün prim ödeyen Başbakan, işçilere, 'Siz 9 bin gün prim ödeyip emekli olun' diyor. Bu, insan haklarına, sosyal devlet ilkesine aykırı bir durumdur'' dedi.
     TBMM Genel Kurulunda, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, bir kez daha görüşülmek üzere iade ettiği Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun, ''temel yasa'' olarak görüşülmesine başlandı.
     Kanunun tümü üzerinde grubu adına söz alan CHP İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, kanunun iade edilen 15 maddesinin tek tek görüşülmek yerine, 6 bölüm halinde ele alınacağını söyledi. Kılıçdaroğlu, ''Buradaki ikiyüzlü politika açıkça belli oluyor'' dedi.
     Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, sigortaya tabi olarak 26 yıl çalıştığını ve 5 bin 587 gün prim ödediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, ''5 bin 587 gün prim ödeyen Başbakan, işçilere, 'Siz 9 bin gün prim ödeyip emekli olun' diyor. Bu, insan haklarına, sosyal devlet ilkesine aykırı bir durumdur'' diye konuştu.
     CHP'li milletvekilleri, Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ardından Genel Kurulu terk etti.
     TBMM Başkanvekili Ali Dinçer, çalışma süresinin tamamlanması üzerine, birleşimi yarın saat 15.00'de toplanmak üzere kapattı.

İLGİLİ HABERLER