Gündem
  • 15.5.2019 10:18

Meclis'te yakalanan teröristlerle ilgili Beştepe'den açıklama yapıldı

TBMM'ye girmeye çalışırken yakalanan 2 DHKP-C'li teröristle ilgili Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada "İç ve dış tüm bağlantıları ortaya çıkarılacak ve hesap sorulacaktır" denildi.

DHKP-C'li 2 terörist, TBMM'ye girmeye çalışırken bombayı andıran düzenekle yakalandı. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada "Doğrudan millet iradesini hedef alan bir saldırı girişimidir. Milletimizin huzuruna yönelik bu terör eyleminin iç ve dış tüm bağlantıları ortaya çıkarılacak ve hesap sorulacaktır." denildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada Meclis'teki girişime ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye hiçbir terör örgütüne teslim olmayacaktır"

"DHKP-C'li iki teröristin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gerçekleştirmeye çalıştığı terör eylemi doğrudan millet iradesini hedef alan bir saldırı girişimidir. Milletimizin huzuruna yönelik bu terör eyleminin iç ve dış tüm bağlantıları ortaya çıkarılacak ve hesap sorulacaktır. Şer odaklarınca planlandığı anlaşılan bu terör saldırısını püskürten güvenlik güçlerimizi can-ı gönülden tebrik ediyorum. Türkiye hiçbir terör örgütüne geçit vermeyecek ve teslim olmayacaktır. Gazi Meclisimize ve milletimize geçmiş olsun. Bu vesileyle 31 Mart 2015 tarihinde DHKP-C'li teröristlerce şehit edilen Cumhuriyet savcımız Mehmet Selim Kiraz'ı bir kez daha saygıyla ve minnetle yad ediyorum. Mekanı cennet olsun."

Yorumlar (2)

  • - CUMHUR

    Teröristlerde ikiye bölündü DHKP CHP nin; Deaş PKK FETÖ AKP nin kapısını çalıp aman diliyor kimisinin ayağına mahkeme götürüp af ediyorlar FETÖ cü Tamimce bunlardan biri.!

  • - CUMHUR

    Teröristlerde ikiye bölündü DHKP CHP nin; Deaş PKK FETÖ AKP nin kapısını çalıp aman diliyor kimisinin ayağına mahkeme götürüp af ediyorlar FETÖ cü Tamimce bunlardan biri.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER