Doğan Medya'ya operasyon Ciner Medya'da tükürük vakası

2.12.2016 - 00:17

Doğan Grubu'na sıçrayan FETO soruşturması medyayı sarsarsan bu kez Habertürk'te çok ilginç gelişmeler yaşanmaya başladı..
Halen tutuklu olan bazı Fethullahçı gazetecilerin tamamının Ciner Medya Grup Başkanı Kenan Tekdağ tarafından işe başlatıldığını iddia eden Habertürk çalışanı Ecevit Kılıç aylar sonra tükürdüğünü yalayıp Kenan Tekdağ'ın temiz olduğunu iddia etti.
Bu ani çarkın nedeni anlaşılamadı..
15 Temmuz’daki FETÖ’cü darbe girişiminin sonrasında eski bir Habertürk çalışanı olan gazeteci Ecevit Kılıç’ın Fetullahçı terör örgütünün Habertürk’ü nasıl ele geçirdiğine dair tweetleri medyayı sarsmıştı. Habertürk’ü FETÖ’cü teröristlerle nasıl doldurulduğu ve bu işin arkasında Ciner Medya Grup Başkanı Kenan Tekdağ olduğuna dair şok açıklamalar yapan Kılıç, her ne olduysa geçtiğimiz gün attığı yeni tweetlerle Tekdağ’ı aklamaya çalıştı.

Habertürk’teki FETÖ’cü militanları işe Kenan Tekdağ’ın aldığını 11 Ağustos 2016 tarihli tweetlerinde şöyle deşifre etmişti:

ecevit3

ecevit2

ecevit1

ECEVİT KILIÇ’TAN TEKDAĞ’I KURTARMA OPERASYONU

Ecevit Kılıç, her ne olduysa Ciner Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ’ı, FETÖ operasyonunda tutuklanan, Abdullah Kılıç, Cuma Ulus, Erdal Şen ile Ertuğrul Erbaş’ı işe almakla itham eden tweetlerinden geri adım atarak, sosyal medyadan şunları yazdı:

“Bir süre önce Fetö’den tutuklanan Erdal Şen, Abdullah Kılıç, Cuma Ulus, Ertuğrul Erbaş’ın Habertürk’te işe alınmasıyla ilgili tweet atmıştım.
Ve bu isimlerin işe alınmasında tepe yöneticisi Kenan Tekdağ’ı işaret etmiştim.
Ancak bunların işe alınmasında Tekdağ’ın hiçbir dahlilin bulunmadığını öğrendim. Hem ahlaken hem gazeteci etiği gereği bunu düzeltiyorum.”

DUVARDİBİ

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.