İtirafçı olan Samanyolu Muhabiri o ismi açıkladı

İtirafçı olan Samanyolu Muhabiri o ismi açıkladı
20.9.2017 - 12:13

İtirafçı STV muhabiri ‘sohbet abisini’ yakalattı..

BYLOCK kullanıcısı olduğu ortaya çıkan kapatılan örgüt kanalı Samanyolu TV'nin muhabirlerinden Mustafa Ayar savcılığa başvurarak itirafçı oldu.

İtirafçı STV muhabiri ‘sohbet abisini’ yakalattı

İŞTE AYAR'IN O İFADESİ!

 Üniversiteyken kaldığım örgüt evinden arkadaşımın aracılığıyla Samanyolu TV'de Ankara muhabirliğine başladım. Askerlikten sonra Kanaltürk'te işe başladım. Ergenekon soruşturmaları başladığında kanala bu soruşturmaya ilişkin zarfla haberleştirilecek bilgiler geliyordu. Bu bilgiler Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros'a veriliyordu.

Habertürk TV'de 5 sene çalıştım. Bu kanalda FETÖ'cü Oğuz Usluer yayın koordinatörlüğü yapıyordu. Sonradan yine FETÖ'cü Abdullah Kılıç bu kanalda çalışmaya başladı. Sonradan Kanal24'e geçtim. 2012'de burada çalışırken Samanyolu muhabirleri Serdar Bal ve Mustafa Kurtaran örgüt sohbetlerine katılmamı istedi. Üsküdar'da katıldığım sohbetleri 2012-2014 arası 'Özcan' diye biri, 2014'ten sonra Mehmet Emin Özdoğan vermeye başladı. 17-25 Aralık'tan sonra da sohbetler devam etti. Özdoğan bana ByLock yüklememi söyledi. Çalışma Bakanlığı'nda iş müfettişi olduğu ortaya çıkan Özdoğan gözaltına alındı. Özdoğan ifadesinde Mustafa A.'yı tanımadığını söyleyerek iddiaları reddetti. Cezaevine gönderilen Özdoğan hakkında FETÖ üyeliğinden iddianame hazırlandı. Mustafa A.'nın etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanması talep edildi.

 

 

MEDYA HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;