Ruslar Facebook'u ülkeden çıkarıyor

Ruslar Facebook'u ülkeden çıkarıyor
2.10.2017 - 00:58

Rusya, Facebook'un kişisel veri saklama yasalarına uymadığı takdirde yasaklanacağını açıkladı.

Rusya, Facebook'un yerel düzeydeki kişisel veri saklama kanunlarına uymamaya devam ettiği takdirde önümüzdeki yıl, ülke genelinde yasaklamayla karşı karşıya geleceğini ilan etti. 

Rusya'nın haberleşme gözlemcisi olarak en önemli parçası olarak nitelendirilen Roskomnadzor'dan gazetecilere verilen demeçte durumun detaylarına yer verildi. Facebook'un gizlilik ve şeffaflık konusunda yaşadığı problemlerin süreci kötü etkilediğini ifade eden yetkililer Facebook'u makul davranmaya davet etti.

FACEBOOK YASALARA UYMAK ZORUNDA

Roskomnadzor'da yer alan bilgilerde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından onaylanan ve Eylül 2015'ten bu yana kesintilere rağmen düzenli biçimde uygulanan yasaya Facebook'un da uymak zorunda olduğu dile getirildi. Rusya'daki vatandaşların kişisel ve özel verilerini Rus sunuculara depolamasını önceleyen yasaya uyulmadığı takdirde, Facebook'un ülke genelinde ciddi bir engellemeyle karşı karşıya kalacağı açıklandı.

MEDYA HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;